До кінця року в Житомирі побудують завод, який виготовлятиме вторсировину та паливо зі сміття

Дата: 25 Березня 2019
A+ A- Підписатися

До кінця 2019 року в Житомирі інвестиційна компанія ICU планує завершити будівництво та запустити найбільший в Україні завод з переробки несортованих твердих побутових відходів.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомив керівний партнер ICU Макар Пасенюк, на заводі використовуватимуть механічні, біологічні та термічні технології обробки сміття, які досі не застосовували в країні.

“Ми розраховуємо запустити завод до кінця цього року. Робити якісь висновки щодо перших підсумків роботи зможемо, очевидно, тільки в кінці 2020 року. Це дуже динамічний бізнес, велика кількість факторів впливає на його роботу”, – зазначив він. 

Ще влітку минулого року на сайті TCU повідомляли, що сума інвестицій у будівництво заводу становила від 7 до 10 млн євро. Працювати там будуть 150 людей. Технологія, яку будуть використовувати на заводі, дозволяє переробляти близько 95% змішаних твердих відходів без подальшого створення звалищ і полігонів.

Передбачається, що завод перероблятиме близько 82 тисяч тонн сміття на рік; зі сміття виготовлятимуть вторинну сировину, альтернативне паливо для цементних заводів та органічний компост.

Нагадаємо, що нещодавно організація “Україна без сміття” запустила в роботу чат-бота, який учитиме українців правильно сортувати сміття. Програма має функції підказок, пошуку й переадресовує користувачів на відповідні сторінки, де вони можуть знайти всю необхідну інформацію щодо сортування сміття та того, як розрізняти види вторсировини, як правильно її підготувати до відправлення на станцію та де і коли працюють такі станції.

На початку року організація “Україна без сміття” відкрила в Києві перший магазин, де після здавання вторсировини можна купити екотовари. В асортименті магазинів авоськи, багаторазові пляшки для води, бамбукові зубні щітки та інші побутові товари. Також у крамницях і на станціях сортування сміття можна придбати контейнери для сортування.

Як відомо, 93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% переконані, що можуть особисто відігравати роль у захисті довкілля.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: