Дітям в українських школах розповідатимуть про мінну небезпеку
Міністерство освіти та науки України спільно з ЮНІСЕФ розробляють курс із мінної безпеки для школярів, що стане доповненням до шкільного курсу “Здоров’я, безпека та добробут”.
Про це розповіли в МОН.
Лише поточного року понад 5 тисяч освітян, соціальних працівників та представників громадських організацій уже пройшли тренінги від ЮНІСЕФ з навчання дітей мінної безпеки.
Окрім цього, щонайменше 640 тисяч дітей пройшли як онлайн, так і офлайн заняття з мінної просвіти. Такі заняття, наприклад, проводили дітям, які ховалися в харківському метро від російських обстрілів.
“Жодна дитина не має ризикувати життям та здоров’ям, повертаючись додому зі школи, гуляючи в парку чи на дитячому майданчику. Доки територія України забруднена мінами, наш обов’язок – розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів та пояснити, як залишатися в безпеці”, – наголосив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Уже зараз учителі можуть ознайомитись із посібником з детальними планами, а також презентаціями для уроків з мінної безпеки, адаптованими для початкової та середньої школи.
Серед матеріалів для дітей є, наприклад, “Безпечні канікули” – для дітей віком 3–10 років, “Суперкоманда проти мін” – для дітей віком 8–16 років, “Пес Патрон” – для дітей віком 4–16 років.
Нагадаємо, що внаслідок повномасштабного вторгнення Росії Україна стала однією з найбільш замінованих країн у світі. За попередньою оцінкою Світового банку, щоб виправити це, треба 37,4 мільярда доларів.
ZMINA розповідала, як уберегти дитину від раптової загибелі на міні.
Фотографія обкладинки: ЮНІСЕФ