Депортація журналіста Алі Феруза з Росії до Узбекистану загрожує йому катуваннями у тюрмі – Amnesty International

Дата: 03 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Російська влада має негайно скасувати своє рішення про депортацію до Узбекистану шукача притулку Худоберді Нурматова, відомого під журналістським псевдонімом Алі Феруз. В разі повернення в  Узбекистан йому загрожують переслідування та катування.

Алі Феруз

Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

“Алі Феруз є водночас відкритим геєм, правозахисником та кореспондентом незалежної „Нової газети“. Ця комбінація може бути смертельною для того, кого збираються депортувати до Узбекистану, де „содомія“ — це злочин, а тортури є звичною практикою”, – говорить Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International з питань Європи та Центральної Азії.

В організації нагадують, що Алі Феруз втік з Узбекистану у 2009 році після того, як його заарештували і катували місцеві спецслужби. Згодом, у 2011 він прибув до Росії. Алі неодноразово намагався отримати притулок в Росії і нещодавно подав апеляцію до відмови російської міграційної служби надати йому статус біженця. 1 серпня суд визнав Алі винним у порушенні “правил в’їзду або перебування в Російській Федерації іноземним громадянином” та ухвалив рішення про його депортацію.

“Незважаючи на величезну кількість доказів ризику катувань та інших порушень прав людини, з якими Алі Феруз зіткнеться в Узбекистані, суддя все ж вирішив, що його слід вислати. Це абсолютно помилкове рішення, яке суперечить абсолютній забороні катувань і має бути негайно скасоване”, – наголошують в Amnesty International.

Як відомо, 1 серпня Алі Феруза зупинила поліція на шляху до “Нової газети” – незалежного ЗМІ, у якому він працює кореспондентом. Він був доставлений до відділку, а пізніше до Московського Басманного суду, який заслухав його справу пізно увечері. Суддя постановив, що Алі Феруз буде примусово депортований з Росії до Узбекистану.

Алі Феруз народився в Росії і там провів дитинство. Він переїхав до Узбекистану у віці 17 років і став громадянином Узбекистану.

Він втік з Узбекистану в 2009 році після того, як його затримали і катували співробітники служби національної безпеки Узбекистану, які намагалися змусити його бути їхнім секретним інформатором.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: