Декан педуніверситету стверджує, що ЛГБТ “потрібна нова кров і плоть”: правозахисники вимагають її звільнення

Дата: 20 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Звільнити декана Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Ганну Турчинову за публічні антиконституційні, гомофобні та дискримінаційні висловлювання вимагають близько десяти правозахисних організацій. 

Про це йдеться у відкритій заяві.

Минулого тижня Громадське телебачення опублікувало інтерв’ю з Ганною Турчиновою, в якому вона називає гомосексуальність хворобою, яку необхідно лікувати (Всесвітня організація з охорони здоров’я ще в 1994 році вилучила гомосексуальність зі списку хвороб – ред.), нові українські підручники – загрозою гетеросексуальній орієнтації українських школярів, а також говорить про те, що дискримінації жінок в Україні не існує. Інформаційним приводом для матеріалу на Громадському став опублікований Турчиновою блог під назвою “Гомодиктатура. Частина 1. Як розбещувати дітей”, у якому вона виступила з критикою антидискримінаційних правок МОН. 

“ЛГБТ не розмножуються, тому їм потрібна нова кров і плоть. Вони зрозуміли, що не можуть зробити це по-іншому, окрім як з дитинства розповідати школярам, що це все абсолютно нормально. Нові підручники можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини. Скільки їх [гомосексуальних людей] – півтора-два відсотки. Це є відхилення від норми. Але ж коли ви хворієте і у вас температура, ви, мабуть, викликаєте лікаря? А не кажете: узаконьте мої права, тому що у мене температура”, – розповіла тоді журналісту Громадського декан.

У своєму зверненні правозахисники зауважили, що висловлювання Турчинової мають антинауковий, дискримінаційний та гомофобний характер. Вони наголошують, що ситуація, коли декан університету, який готує спеціалістів для роботи в освітніх закладах, дозволяє собі подібні висловлювання, є неприпустимою.  

“Подібні думки викликають серйозне занепокоєння, адже нагадують пропагандистські кліше часів нацистської Німеччини. В той час, коли вкрай гострим для українського суспільства є збільшення випадків ксенофобного та гомофобного насильства, відсутність ефективного розслідування нападів на ґрунті ненависті та притягнення до відповідальності й покарання винних, регресивні та антинаукові ідеї, які публічно висловлює представниця професорсько-викладацького складу національного університету, становлять серйозну загрозу для дотримання прав людини та утвердження ідеалів рівності і недикримінації в українському суспільстві”, – упевнені правозахисники. 

Також вони підкреслили, що вислови Турчинової суперечать Конституції та законам України “Про освіту” та “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

Активісти вимагають від ректора університету імені М.П. Драгоманова, професора Андрущенка Віктора Петровича звільнити пані Турчинову. Також вони звернулися до Державної служби якості освіти України з проханням здійснити в межах повноважень, передбачених законом, державний нагляд (контроль) за діяльністю Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова щодо дотримання вимог законодавства про освіту.

Цікаво, що це не вперше, коли педагогічний університет опиняється в центрі скандалу щодо порушення прав людини. Так, 29 вересня 2017 року студентів вишу замість пар заганяли на молебень з нагоди Дня вчителя. Тоді ректор університету став лауреатом антипремії “Дискримінатор року – 2017” в номінації “Реально Г” за найбільш дискримінаційний вчинок. 

У грудні того ж року невідомі в масках напали на захід “Ґендерного клубу” в університеті Драгоманова. Підтримки з боку керівництва НПУ, за словами організаторок події, вони тоді не отримали. Навпаки, їм казали про те, що учасники та учасниці клубу розбещують молодь і є загрозою для традиційної сім’ї.

 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter