“Набрид сексизм? Кинь яйце”: публічних осіб та ЗМІ “нагороджуватимуть” антипремією 

Дата: 22 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Низка громадських організацій започаткувала некомерційну ініціативу “Це яйце!”. Антипремію вручатимуть публічним особам та загальнонаціональним медіа за сексистські висловлювання та публікації відповідно. 

Про це повідомляють організатори ініціативи. 

Відзнаку за сексизм започаткували ГО “Жінки в медіа”, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, “Детектор медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, Українська Гельсінська спілка з прав людини.  

“Ми хочемо привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за ознакою статі чи гендера, до якої вдаються українські публічні особи”, – зауважують авторки ініціативи в пресрелізі.

Вони додають, що на створення відзнаки їх надихнули антипремії “Будяк року” від УГСПЛ та “Дискримінатор року” від Коаліції з протидії дискримінації”. 

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, крім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Їхні імена просять внести у форму за посиланням до 15 листопада 2019 року. 

Перше нагородження відбудеться під час пресконференції в Києві в грудні, напередодні Міжнародного дня прав людини.  

Нагадаємо, що, згідно з дослідженням Інституту масової інформації, 61,5% матеріалів на сайтах популярних українських онлайн-медіа містять у собі ознаки сексизму.

Українські публічні особи, зокрема політики, також систематично вдаються до сексистських висловлювань. Так, наприклад, у серпні депутат Олександр Дубинський обирав помічниць за зростом, а міському голові Харкова Геннадію Кернесу “не сподобалася” зачіска депутатки Марії Мезенцевої. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter