Антипремія “Це яйце!”: публічних осіб та ЗМІ “нагороджуватимуть” за сексизм

Дата та час події: 05 Грудня 2019, 00:00
A+ A- Підписатися

Низка громадських організацій започаткувала некомерційну ініціативу “Це яйце!”. Антипремією “нагороджуватимуть” за сексистські висловлювання публічних осіб та публікації в українських медіа. 

Відзнаку “Це яйце!” вручать під час пресконференції 9 грудня 2019 року в Києві. “Нагородження” відбудеться напередодні Міжнародного дня прав людини, який відзначають 10 грудня. 

Антипремія “Це яйце!” покликана привернути увагу до проблеми стереотипного зображення жінок в українських ЗМІ та дискримінації за ознакою статі чи гендера, до якої вдаються українські публічні особи.

Ініціативу започаткували ГО “Жінки в медіа”, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, “Детектор медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, Українська Гельсінська спілка з прав людини. 

Розглядатимуть висловлювання та матеріали в українських загальнонаціональних ЗМІ у період з 1 листопада 2018 року до 1 листопада 2019 року.   

Номінації антипремії:

  • Сексистський матеріал” – конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, друкованому чи онлайн-ЗМІ або на радіо.
  • Сексистське висловлювання” – за сексизм від публічних осіб (чиновники, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, крім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядатимуть.

Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів чи кандидаток, гідних відзнаки, просять внести до короткої форми до 15 листопада 2019 року. 

Усі заявки розгляне сформований комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів на отримання антипремії.  

Офіційний хештег антипремії: #цеяйце 


Авторок антипремії “Це яйце!” надихнули антипремії “Будяк року” від УГСПЛ та “Дискримінатор року” від Коаліції з протидії дискримінації.

Контактна особа: Єлизавета Кузьменко, femida.help@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter