“Це не є злочином”: в Індії суд виправдав чоловіка, який ґвалтував свою дружину

Дата: 08 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Верховний суд штату Мадх’я-Прадеш, що в Індії, відхилив позов жінки, яка поскаржилася на зґвалтування з боку свого чоловіка. Згідно із законодавством країни, зґвалтування в шлюбі не вважається злочином, якщо жінка є повнолітньою.

Про це пише CNN.

Фото: R Raveendran / AFP

У постанові суду йдеться, що інцидент трапився 2019 року. Жінка повідомила, що невдовзі після одруження чоловік вчинив “неприродний секс” без її згоди. Потерпіла стверджувала, що це відбувалося кілька разів, а чоловік погрожував розлучитися з нею, якщо вона комусь розповість про це.

Однак жінка розповіла про ці випадки матері, і 2022 року та вмовила її звернутися до суду.

Чоловік оскаржив звернення дружини в суді, а його адвокат заявив, що будь-який “неприродний секс” між подружжям не є злочином, оскільки вони перебувають у шлюбі. Суддя також вказав на те, що чоловік може примушувати свою дружину до сексу і це не вважатиметься злочином.

“Якщо зґвалтування означає введення пеніса в рот, вагіну або анальний отвір жінки і якщо цей акт вчинено з його дружиною, не молодшою за ​​15 років, тоді згода дружини стає несуттєвою”, – сказав суддя.

Ця справа знову порушила питання щодо ставлення до жінок в Індії. Вони продовжують стикатися з насильством і дискримінацією в глибоко патріархальному суспільстві.

Наразі суд продовжує розглядати цю справу.

Нагадаємо, що в серпні минулого року Верховний суд Індії випустив порадник з боротьби з гендерними упередженнями. У документі закликали перестати вживати такі слова, як “блудниця”, “стара діва”, “спокусниця” тощо, якими найчастіше дискримінують жінок. 

Голова Верховного суду Індії Дхананджая Чандрачуд також згадав явище, яке досі відбувається в судах: обвинуваченому ґвалтівнику пропонують одружитися з потерпілою, щоб заміжжя “зменшило її ганьбу” і “додало їй респектабельності”.

“Шлюб не є засобом захисту від зґвалтування”, – зазначив тоді Чандрачуд.

У пораднику зазначається, що дискримінаційна лексика в судах може призвести до необʼєктивного та упередженого застосування закону, увічнити дискримінацію та ізоляцію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter