“Бутафорна комунікація”: рідні бранців Кремля поскаржилися Німеччині, що в Зеленського їх ігнорують

Дата: 24 Серпня 2020
A+ A- Підписатися
Батько політв’язня Валентина Вигівського Петро Вигівський від імені рідних бранців Кремля передав міністрові закордонних справ Німеччини Гайку Маасу звернення стосовно незаконно утримуваних Росією громадян України.
Про це повідомляє кореспондент видання ZMINA.

Рідні політв’язнів звертають увагу, що періодично з’являлась інформація про нові перемовини стосовно звільнення бранців Кремля. Узимку 2020 року президент Володимир Зеленський та представники Офісу президента висловили впевненість, що суспільству скоро буде надана інформація про дати можливого обміну та імена політв’язнів, які потрапили до списку на обмін. Утім, за пів року, що минуло з того моменту, обіцяною інформацією не поділилися навіть з родичами політв’язнів.

Протягом останніх двох місяців керівник Офісу президента Андрій Єрмак уже двічі заявляв про нове можливе одночасне звільнення, яке може відбутися незабаром. 
“Родичам політв’язнів неможливо звикнути до того, що подібні “анонси” не справджуються. Кожна така заява спочатку запалює в наших серцях надію на повернення рідних, однак відсутність результату щоразу нещадно їх розбиває”, – мовиться у зверненні.
Автори звернення повідомляють, що вони вже кілька місяців намагаються вийти на контакт з Офісом президента, щоб дізнатися, на якому етапі перебувають перемовини з Росією, як і ким саме формуються списки, та розповісти про нагальні проблеми, з якими стикаються родичі бранців Кремля й у розв’язанні яких держава зобов’язана допомагати.
“Комунікація Офісу президента з родичами політв’язнів має бутафорний характер. Робочі групи, що мають займатися питанням звільнення політв’язнів та допомоги членам їхніх родин, фактично не функціонують. Попри певні спроби діалогу ми жодного разу не отримали конструктивних відповідей на наші запитання та запити”,  – нарікають рідні.
Окрім цього, вони занепокоєні тим, що Російська Федерація не виконує домовленостей, які були досягнуті на Нормандській зустрічі 9 грудня 2019 року. Тоді було вирішено, що до 31 грудня 2019 року має відбутися звільнення у форматі “всіх на всіх”. Цей пункт Росія не виконала.
Водночас рідні бранців Кремля стурбовані загрозою життю та здоров’ю незаконно утримуваних громадян у місцях несвободи через коронавірусну пандемію. Росія не надає інформації про кроки, що здійснюються в напрямі захисту політв’язнів від пандемії коронавірусу.
Об’єднання родичів політв’язнів Кремля звертається до голови Федерального міністерства закордонних справ Німеччини з проханням нагадати українській владі про необхідність роботи над розв’язанням нагальних проблем врегулювання соціальної та правової допомоги політв’язням і членам їхніх сімей. Вони просять Гайка Мааса повідомити Офіс президента про необхідність встановлення перманентної комунікації з рідними бранців Кремля.

Окрім цього, рідні політв’язнів закликають Німеччину актуалізувати питання звільнення українських політв’язнів на наступній зустрічі в нормандському форматі, що відбудеться 28 серпня 2020 року, і вимагати від Росії виконання досягнутих у грудні 2019 року домовленостей.

Також Німеччину просять наполягати на необхідності забезпечення піклування та надійного захисту життя і здоров’я українських політв’язнів в РФ у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Нагадаємо, родичі політв’язнів 21 травня та 11 червня виходили з акціями протесту до Офісу президента, під час яких вони вимагали належної комунікації з ними. 
 
За даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 100 людей. 77 із цього списку – кримські татари. 42 політв’язні вже дістали вироки в кримінальних справах.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: