У політв’язня Мусліма Алієва виявили коронавірус

Дата: 21 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

У кримського татарина Мусліма Алієва, якого незаконно утримують у російському СІЗО, підтвердили коронавірус. Разом з ним могли заразитися й інші громадяни України, які там перебувають.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Муслім Алієв

“Нехтуючи положенням Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і соціальною радою ООН, рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням, Мусліму Алієву не було надано невідкладну медичну допомогу. Його замотали в плівку та вивезли в невідомому напрямку, а співкамерника Рефата Алімова ізолювали, помістивши в окрему камеру. У цьому ж СІЗО знаходяться Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Куку Емір-Усеїн та Арсен Джеппаров: вони опинилися в зоні ризику зараження коронавірусом”, – розповіла Денісова.

Вона наголосила, що Москва продовжує порушувати права і свободи українських громадян, яких незаконно утримує в неволі.

“Керівництво слідчих ізоляторів продовжує ігнорувати заяви Енвера Омерова, Арсена Джеппарова, Аліма Суф’янова щодо надання їм належної медичної допомоги. Зокрема, в Арсена Джеппарова почався сильний запальний процес після операції з видалення новоутворення, через що погіршився слух, постійно підвищена температура та головні болі, а в Аліма Суф’янова понад шість днів поспіль тримається висока температура та болять нирки”, – заявила Людмила Денісова.

Омбудсман вимагає від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової відповідного реагування та негайного припинення нелюдського поводження з незаконно утримуваними українськими політв’язнями.

“Вимагаю повідомити місце перебування Мусліма Алієва, забезпечити право на отримання належної медичної допомоги всім українським громадянам відповідно до міжнародних стандартів та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції”, – зазначила Людмила Денісова.

Уповноважена також закликала міжнародну спільноту підтримати наших співгромадян та продовжувати тиск на країну-окупанта, щоб спільно домогтися звільнення всіх українських політв’язнів.

Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”.
 
За даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 100 людей. 77 із цього списку – кримські татари. 42 політв’язні вже дістали вироки в кримінальних справах.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter