Білоруських журналістів Євгена Єрчака та Дмитра Суслова засудили до 15 діб ув’язнення
У Білорусі до 15 діб ув’язнення засудили репортерів місцевих видань Євгена Єрчака та Дмитра Суслова.
Про це пише Комітет захисту журналістів (CPJ).
Фотографа-фрілансера Єрчака співробітники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією МВС Білорусі затримали 13 червня у Мінську.
У відеозверненні, оприлюдненому одним з білоруських провладних телеграм-каналів, Єрчак заявив, що брав участь у загальнонаціональних протестах 2020 року з вимогою відставки самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, висвітлював їх для забороненого в країні незалежного новинного сайту Tut.by і підписувався на “екстремістські” телеграм-канали.
15 червня один з райсудів столиці Білорусі визнав його винним за звинуваченням у непокорі поліцейським і засудив до 15 діб ув’язнення, пише БАЖ.
Єрчак є автором однієї з найвідоміших світлин з протестів в Білорусі після незаконних президентських виборів в країні. Вона зроблена 8 вересня 2020 року в Мінську під час чергової акції солідарності із затриманими під час мітингів. На неї зібралися переважно жінки, деякі з них з дітьми. На фото Єрчака — заблокована група жінок, зчепившись ліктями, дивиться на силовика у формі без розпізнавальних знаків.
Журналіста видання “Коммерческий курьер” Суслова поліція затримала в Бобруйську 3 червня. Чоловіка відправили в СІЗО, судили 6 червня, призначивши тримання під вартою протягом 15 днів після засудження за “поширення екстремістських матеріалів”.
Що саме стало причиною затримання Суслова невідомо. Проте заступник голови Білоруської асоціації журналістів (БАЖ) Борис Горецький у коментарі CPJ сказав, що арешт журналіста — це помста за його професійну діяльність.
У CPJ закликали владу Білорусі негайно зняти всі звинувачення і звільнити Суслова, Єрчака та всіх інших незаконно ув’язнених журналістів, а також припинити використовувати законодавство про екстремізм, щоб очистити медіаландшафт від повідомлень, що суперечать урядовому наративу.
Також стало відомо, що 14 червня верховний суд Білорусі визнав материнську компанію Tut.by екстремістською організацією. Згідно з повідомленнями ЗМІ, це рішення дозволило владі конфіскувати майно компанії.
Нагадаємо, що 18 травня 2021 року новинний телеграм-канал Tut.by, визнаний екстремістським у Білорусі, повідомив про затримання 13 своїх співробітників. Серед них — генеральна директорка Людмила Чекіна (її досі утримують під вартою).
Видання Tut.by активно висвітлювало масові протести в Білорусі після виборів президента країни у серпні 2020 року.
Тоді ж у Мінську порушили кримінальну справу стосовно посадових осіб ТОВ “Тут Бай Медіа” нібито через ухилення від сплати податків.