Безоплатне лікування онкохворих під час війни: які послуги гарантовані і як отримати

Дата: 17 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Фото: istockphoto

Гарантії покривають медичну допомогу на кожному етапі лікування: діагностика, хімієтерапевтичне та радіологічне лікування, супровід в амбулаторних або стаціонарних умовах, хірургія, реабілітація, паліативна допомога. 

Отримати медичну допомогу безоплатно пацієнт може за скеруванням лікаря. Якщо в пацієнта є встановлений діагноз, то до лікаря-куратора він звертається без скерування. 

До діагностики, яку може отримати безоплатно онкопацієнт, належать лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження в амбулаторних і стаціонарних умовах (МРТ і КТ, УЗД, рентгенологічні й ендоскопічні дослідження, сцинтиграфія тощо).

У МОЗ нагадують, що ефективно виявити онкологію на ранніх етапах допомагають шість пріоритетних досліджень. Це мамографія, цистоскопія, гістероскопія, бронхоскопія, колоноскопія та гастроскопія. Їх проводять амбулаторно, і вони також безоплатні для пацієнта за скеруванням. Проходити ці обстеження регулярно рекомендують пацієнтам після 40 років (мамографія, колоноскопія) та 50 років (решта).

У міністерстві також дають перелік послуг, які онкопацієнти можуть отримати безкоштовно в межах кожного виду лікування.

Хімієтерапія. Пацієнт із підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення має право на отримання інтенсивної терапії, кисневої підтримки та знеболення. Медзаклади також мають забезпечити пацієнту всі медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби, необхідні для надання послуг.

Радіологічне лікування. Пацієнт із підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення має право на проведення променевої терапії, супровідну медикаментозну терапію, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення, забезпечення медичними виробами, витратними матеріалами для проведення радіотерапії.

Якщо в медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кіберніж, проведення променевої терапії на цьому обладнанні також безоплатне.

Лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань: пацієнти з цими захворюваннями мають право на безоплатну діагностику та лікування, зокрема лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові, трансфузійну підтримку, інтенсивну терапію, кисневу підтримку, знеболення.

Хірургія. До безоплатного переліку послуг входять хірургічні операції зі знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування, анестезія, післяопераційне відновлення.

На кожному з етапів лікування пацієнт має право на супровід, необхідні лабораторні та інструментальні дослідження.

Ліки. Пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати в медичному закладі дорогі препарати, які закуповує держава. Перелік таких препаратів – за посиланням. Перевірити їхню наявність у закладі можна за допомогою сервісу “Є-ліки“.

Крім того, перелік наявних ліків медзаклади мають публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні лікарні. Відповідають за розподіл ліків у регіонах обласні департаменти охорони здоров’я. Тож вони можуть надати інформацію, в яких закладах і які ліки наявні.

Інші медичні послуги. Коли пацієнт з онкологією досягає ремісії, його подальший супровід також безоплатний за Програмою медичних гарантій.

Якщо пацієнт потребує паліативної допомоги, він може отримати її за пакетом стаціонарної або мобільної паліативної допомоги за скеруванням лікаря.

Попри війну більшість онкоцентрів країни працює в штатному режимі. Зокрема, проводять хіміє- та радіотерапію, ургентні та планові операції.

Актуальну інформацію про роботу онкоцентрів по всій країні та контактні телефони для пацієнтів можна знайти за посиланням.

Наразі пацієнт може обрати заклад, де отримувати послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного перебування. Знайти потрібний заклад можна, звернувшись до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: