Апеляція Стерненка: суд оголосив перерву в оскарженні домашнього арешту

Дата: 26 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Києва продовжить розгляд оскарження запобіжного заходу для Сергія Стерненка 3 липня о 10:00.

Про це повідомили судді, оголошуючи перерву в засіданні, яке тривало з 11-ї ранку. На засіданні 26 червня заслухали адвокатів Сергія Стерненка і його самого, сторону обвинувачення, а також почали слухати заяви людей, які висловили бажання взяти активіста на поруки. Наступного разу суд планує продовжити слухати поручителів і дослідити документи.

Під стінами суду в цей час мітингували кілька сотень людей. У медіа повідомляли про черговий вербальний конфлікт між протестувальниками й журналістами телеканалу ZIK: поліція була змушена взяти останніх у кільце. Окрім цього випадку, мітинг відбувався мирно. Про інші інциденти не повідомлялось.

Фото: Анастасія Москвичова

Нагадаємо, що напередодні провадження щодо загибелі одного з нападників на Стерненка передали до суду.

Перед цим Стерненка посадили під домашній арешт на два місяці. Рішення про це ухвалив Шевченківський районний суд Києва пізно ввечері 15 червня. 

Раніше, у травні, у справі про напад на Сергія Стерненка в Одесі 25 травня 2018 року оголосили підозри Олександру Ісайкулу та Івану Кузнецову. Дії підозрюваних кваліфіковано як хуліганство, вчинене із застосуванням зброї чи іншого предмета, пристосованого для заподіяння тілесних ушкоджень. Тоді відбулася сутичка, внаслідок якої Іван Кузнецов помер. 

Це був третій напад на Стерненка за 2018 рік: у лютому активіста побили й завдали йому різаних ран, у травні влучили гумовою кулею в шию.

На початку квітня 2020 року генеральний прокурор України Ірина Венедіктова зазначила в інтерв’ю “Українській правді”, що Сергієві Стерненку обов’язково вручать підозру – або за 115-ю (“Умисне вбивство”), або за 118-ю статтею (“Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони”) ККУ.

11 червня активіста викликали до управління СБУ в Києві та Київській області й оголосили йому про підозру в умисному вбивстві Кузнецова та незаконному носінні холодної зброї. 

Того ж дня Українська Гельсінська спілка з прав людини заявила, що розглядає цю справу як юридичне переслідування Сергія Стерненка. 

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо справи Катерини Гандзюк та тиску на активістів, своєю чергою, вийшла з відкритою заявою, у якій засудила дії співробітників СБУ, які під час того, як Стерненко перебував у приміщенні управління, де йому оголошували про підозру, оприлюднили презентацію, у якій, на думку депутатів, безапеляційно стверджувалося, що підозрюваний вчинив умисне вбивство. 

23 червня колишній заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про те, що суд скасував підозру Івану Кузнецову за фактом нападу на Сергія Стерненка. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter