Адвокат волонтера Сергія Цибульського подав заяву про відвід судді

Дата: 02 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Під час судового засідання у Шевченківському районному суді міста Києва адвокат волонтера Сергія Цибульського Олександр Доценко подав заяву про відвід судді. Справу про начебто незаконний продаж автомобілів, які ввозили в Україну як гуманітарну допомогу, не розглядатимуть до визначення нового складу суду. 

Про це виданню ZMINA повідомив адвокат Олександр Доценко.

Волонтер Сергій Цибульський. Фото: Людмила Тягнирядно

“На останньому засіданні ми подали заяву на відвід судді й розраховуємо на зміну складу суду. Сподіваємось, що наступний суддя буде більш об’єктивний, бо нинішній зовсім не бере до уваги те, що ми говоримо”, – зазначає Доценко.

Також він додав, що підставою для розгляду заяви про відвід судді є те, що судді, які брали участь у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування, не мають права брати участь в розподілі справ за обвинувальним актом.

Нагадаємо, що Бюро економічної безпеки України підозрює Цибульського в тому, що він незаконно отримує прибуток від продажу автомобілів, які ввозили до України як гуманітарну допомогу. Торік у вересні до його автосалону прийшли силовики й вилучили сім автомобілів та його особисті речі.

Водночас сам чоловік відкидає ці обвинувачення і вважає справу проти нього сфабрикованою та планує виграти її в суді. Адже, за його словами, навіть документи, оформлені силовиками в його справі, містять низку суперечностей.

Відомо також, що вилучені з автосалону Цибульського автівки Бюро економічної безпеки передало на потреби тероборони, попри те, що суд постановив залишити їх на зберіганні, бо вони є речовим доказом. Волонтер вважає це суттєвим перевищенням повноважень силовиків. 

У лютому 2023 року Шевченківський районний суд міста Києва відмовив волонтеру Сергію Цибульському в закритті справи про начебто незаконний продаж автомобілів, які ввозили до України як гуманітарну допомогу. Адвокат волонтера переконаний, що обвинувальний акт скерували до суду з порушенням строків досудового розслідування, а тому справу мають закрити. 

Раніше на засіданні адвокат волонтера подав клопотання про порушення строків передання до суду справи. За його словами, це законна підстава для закриття провадження, але прокурор переконує, що відправив справу Цибульського фельд’єгерською службою, а тому строки не пропущено.

Під час підготовчого засідання суддя Олексій Глань не підтримав клопотання захисту повернути прокурору обвинувальний акт на доопрацювання, а до цього суд запросив додаткові документи в справі та взяв час на ознайомлення з ними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter