До позову Європейської комісії проти Угорщини через її законодавство, спрямоване проти ЛГБТ, приєдналися вже 15 членів ЄС.
Про це повідомляє видання “Nepszava”.
ЛГБТ-прайд у Будапешті, 2022 рік
Так, про участь у позові на боці Єврокомісії заявили загалом 15 членів Євросоюзу, серед останніх – Німеччина та Франція.
Раніше це зробили також Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Фінляндія, Швеція, Нідерланди, Ірландія, Люксембург, Мальта, Португалія, Іспанія та Словенія.
Однак це об’єднання має не юридичне, а радше символічне значення. Під час слухання країни-учасниці можуть висловити свою думку на підтримку позиції позивача. Така участь досить поширена в практиці суду ЄС.
Судовий процес має відбутися в другій половині 2023 року, а у 2024-му суд ухвалить рішення.
Нагадаємо, що 15 червня 2021 року парламент Угорщини ухвалив закон, що забороняє обговорювати й поширювати в школах та серед дітей до 18 років інформацію на теми гомосексуальності чи зміни гендеру. Також заборонені всі види реклами, в яких присутні гомосексуальні або трансгендерні люди. Критики законопроєкту наголошували, що ініціатива є дискримінаційною та порушує права ЛГБТ.
Після цього Європейська комісія вирішила подати до суду на Угорщину. Один з позовів стосується закону проти ЛГБТ, другий – відмови продовжити ліцензію для мовника Klubradio, який критикує нинішню владу країни.
Тим часом міністерка юстиції Угорщини Юдіт Варга заявила, що Будапешт боротиметься в Суді ЄС, щоб захистити закон про освіту, який, на думку Єврокомісії, дискримінує людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.
Варга подала зустрічний позов до Суду ЄС, аргументуючи це тим, що уряд дотримуватиметься позиції, що освіта – це справа національних урядів.