Ну і що, що в братика синдром Дауна. Я його люблю за те, що він є!

Дата: 25 Січня 2016 Автор: Катерина Ханікова
A+ A- Підписатися

Мене звуть Катя, мені 18 років. Я живу в місті Херсоні. У великій і дружній багатодітній сім’ї. 12 липня 2012 в нашій сім’ї з’явилося сонечко. У Артемка трисомія по 21- ій хромосомі. А по-простому – братик з синдромом Дауна. Але для мене він не хворий, він особливий!

Артемко також, як і всі “звичайні” дітки, любить грати, гуляти на вулиці. Темочка найбільше подобаються машинки і кульки, ще він любить великі м’які іграшки.

 

Нас у мами п’ятеро. Троє старших і двоє молодших. Ще є внучка. Ми часто сідаємо з дітками разом малювати, ліпити, фарбувати, клеїти.

Артемко дуже любить танцювати. Включити будь-яку красиву музику – і його не зупинити …

Також Артемко займається музикою. І нехай лікарі не кажуть, що ці дітки нічого не вміють. Артемко сам ходить, їсть, засинає. Моє маленьке сонечко щоранку робить зарядку.

Сусіди відразу поміняли свою думку про діток із синдромом Дауна, коли побачили нашого Артемка.

Якось мені сподобалася фраза однієї дівчини “Хочеться, що б люди зняли свої іржаві замочки!”. Я повністю з нею згодна.

%%GALLERY%%

Я люблю Артемка дуже сильно, він заряджає своїм позитивом і теплом. Він неймовірно добрий чоловічок. Коли дивишся на нього, не можна не посміхнутися йому у відповідь його ж теплою посмішкою.

Два роки тому моя мама і ще матусі всієї Херсонської області об’єдналися і створили організацію “Сонячні діти Херсонщини”. Нашій організації зовсім мало років, а про нас вже знають у багатьох містах України.

Багато хто говорить, що дитина з синдромом Дауна народжується у людей старшого віку або якщо це перша дитина. Але ми руйнуємо цей міф. У нашій організації є молоді матусі і матусі старшого віку. І є сім’ї в яких “сонечко” – друга, третя чи п’ята дитина.

Також існує міф, що сонячні діти не можуть навчатися. Неправда! Вони навчаються, тільки якщо займатися ними. У нашій організації є хлопчик, який знає англійську мову.

Ще один міф про те, що діти з синдромом Дауна народжуються тільки у людей, що зловживають алкоголем, тютюном та наркотиками. Неправда! Багато матусь абсолютно здорові.

“Звичайні” дітки дуже добре гуляють з Артемом. Спілкуються, дружать, граються. І взагалі Артемко дуже товариський і позитивний малюк. В організації я люблю всіх діток, не тільки свого братика.

За статистикою з 2007 по 2014 рік в Херсонській області народилася 101 дитина з синдромом Дауна. Найбільш позитивне, що зі 101 дитини всього лише 7 залишилися в дитячих будинках, а всі інші виховуються в сім’ях. По Україні це один з кращих показників. В основному цих дітей залишають в дитячих установах…

Раніше в місті Херсоні люди не дуже добре ставилися до діток і взагалі до людей з синдромом Дауна. Але останнім часом я помічаю, що ставлення змінюється. Мені дуже приємно спостерігати, що в маршрутці, помітивши дітей з синдромом Дауна, вже починають посміхатися і веселитися разом з ними.

Дитячий центр “Азбука” безкоштовно надав приміщення, в якому з “сонячними” дітьми працюють психологи і дефектологи. Тут діти займаються ручною працею – ліплять, клеять, роблять аплікації, малюють. Вони дізнаються тваринний світ, знайомляться з природою, їх навчають, навичкам самообслуговування, як правильно розмовляти, одягатися.

Наші діти пройшли реабілітацію в київському Центрі стимуляції мозку. Вся Україна збирала гроші для того, щоб вони змогли випробувати нову методику лікування. За це велике спасибі благодійному фонду “Захист”. Вони створили чудовий проект “Я – дитина! Я – не синдром Дауна!” на Українській біржі благодійності. Завдяки йому ми змогли отримати спортивно-ігрове дитяче обладнання в наш центр, гроші на який також допомагали збирати усією країною.

 

Організація “Сонячні діти Херсонщини” відкрита для всіх і з радістю приймає будь-яку допомогу. У нас 26 сімей, але ми не вважаємо членами нашої організації тільки їх. Фактично наша організація налічує близько 80 членів – це батьки, це наші друзі, підприємці, які з нами співпрацюють. Ми запрошуємо всіх бажаючих на наші заходи – щоб люди могли стати членами нашої організації, нашими друзями, співпрацювати з нами.

Моя мама Ірина Ханікова – глава організації “Сонячні діти Херсонщини”, а я її помічниця. Заради чого я займаюся цим? Та просто хочеться, щоб люди були толерантними. Я займаюся волонтерством заради зміни ставлення людей до цих діток.

Ну і що, що у братика синдром Дауна, він мій. І цим все сказано! Я його люблю за те, що він є, а не за те який він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: