Я теж працюю із привабливими чоловіками. Уявляю, як нахилюсь і скажу: "Звичайно, з таким красенем я завжди знайду час на зустріч", коли він демонструватиме мені юридичні напрацювання.
На сьогодні в контексті української справи є три важливі очікування від Міжнародного кримінального суду: розширення кваліфікації російських злочинів, належне розслідування подій до повномасштабного вторгнення та ратифікація Україною Римського статуту.
Коли я підійшов до Білого дому, то перед його брамою побачив ланцюжок людей, частина з яких була вбрана у вишиванки, і всі мали або прапори України в руках, або одяг в жовто-блакитних кольорах.
Мабуть, ця традиція пішла ще з часів СРСР, коли ці органи не лише містилися в одному будинку, а й їхні працівники були членами однієї партійної організації і мали спільний інтерес. І тодішня система юстиції була заточена не на встановлення істини, а на покарання.
На переконання фахівців Експертного центру з прав людини вирок МКС у справі "Прокурор проти Боско Нтаганди" дає підстави для притягнення до відповідальності вищого керівництва Російської Федерації за злочини зґвалтування, вчиненими російськими військовослужбовцями.
Солідарність – вкрай важлива. Це відчуття болю іншого здатне не тільки об’єднати, а й створити пам’ять про минуле та наші сподівання про майбутнє.
Такі акції не лише допомагають ув’язненим через призму прав людини підготуватись до життя після звільнення, а й можуть долати стереотипи щодо ув’язнених у громаді.
Міжнародне засудження злочинців режиму Гітлера призвело до того, що онуки соромляться своїх дідів і вибачаються за їхні помилки. Однак такого не відбулося в Росії...
На майже 80% "новий" ВС складається зі старих суддів. За рішеннями Громадської ради доброчесності приблизно чверть суддів, призначених до ВС, не відповідають критеріям доброчесності. А інформація, яка може свідчити про таку невідповідність, була ще стосовно десь половини.
Біженство не робить із людини ангела, люди були різними до виїзду з України. Але є речі, які не вписуються в реальність, які знаходяться на краю розірваних сердець.
На всіх пунктах пропуску жінка казала, що в них мама має психічне захворювання й щоб їх швидше пропускали. Тож їх особливо ніде не затримували. "Допитували, звісно, телефон дивилися. Коліна дивилися – щоб не був снайпером, бо в них синці на колінах та в районі грудної клітини під плечем. У мене, до речі, є татуювання з колосками, якби мене оглянули, ми вже не поїхали б далі”.
Наразі неможливо казати про оцінку збитків, які війна завдає нематеріальній культурній спадщини. Оскільки носії нематеріальної культурної спадщини – люди, а війна впливає на життя всіх людей, то вплив війни на нематеріальну культурну спадщину має оцінюватися у 100%. Тим більше, що зараз практично неможливо створити сприятливі умови для її відтворення та передачі.
Пропаганда як частина російської воєнної машини безпосередньо вплинула на вчинення російськими військовослужбовцями злочинів в Україні
Незважаючи на те що це явище має масовий характер, а потерпілими, за різними оцінками, можуть бути від сотень тисяч до кількох мільйонів громадян, відносно невелика кількість цих фактів потрапляє до слідчих. Як з’ясувала ZMINA після спілкування з потерпілими, на це є низка причин.
Науковці Варшавського університету опублікували аналітичний звіт на основі дослідження громадської думки, одна з тем – як поляки сприймають біженців з України. Видання "Rzecz Pospolita" зробила про це текст. Українське видання LIGA.net, на основі його тексту робить свій. І отут і починається чимало всяких цікавих штук.
З-поміж іншого обласний краєзнавчий музей у Херсоні був знаним завдяки археологічним знахідкам Північного Причорномор’я, що зберігалися там станом на 24 лютого. Як зазначає археолог, історик, викладач, нині ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету в Одесі Андрій Красножон, "в частині античної та середньовічної епіграфіки археологічна колекція в Херсоні давала фору багатьом спеціалізованим музеям України".
Проти шкіл на території Чернігівської області російські окупанти припустилися практично всіх існуючих порушень міжнародного гуманітарного права, чимало з них можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини.
Проєкт "Релігія в огні" у період з 24 лютого до 24 серпня зафіксували 263 пошкоджених через повномасштабне вторгнення релігійних об'єктів, 5 з них є пам'ятками національного значення, 13 – пам’ятками регіонального значення.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.