Але, підводячи підсумки, хочемо представити ті позитивні зрушення, які відбулись цьогоріч у сфері прав людини в Україні
Якими є міжнародні стандарти у сфері свободи слова і коли обмеження можуть бути виправданими? Якою є практика Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справах щодо свободи слова в контексті збройних конфліктів? Як Україні прийняти ефективне і працююче законодавство, яке з одного боку реально дозволятиме притягати порушників до відповідальності, а з іншого боку, відповідатиме міжнародним стандартам у сфері свободи вираження поглядів та не наражатиме Україну на нові програші у ЄСПЛ?
Деякі проросійські ЗМІ шокували читачів заголовками, нібито Україна збирається "без суду і слідства" масово ув’язнювати в концтабори росіян, які перебувають на її території.
Як ставляться українці до різних карантинних обмежень? Чи були вони необхідними та пропорційними з точки зору прав людини? Що варто врахувати владі напередодні нової зимової хвилі пандемії?
Розглянемо, які основні зміни відбиті в тексті цьогорічної резолюції, як вони можуть вплинути на ситуацію на окупованому півострові та як змінюється підтримка кримських резолюцій країнами-учасницями ООН
Щоб зрозуміти це, спочатку треба розібратись, яким чином судді потрапляють до Конституційного Суду.
2 листопада відзначають Міжнародний день ООН з припинення безкарності за злочини проти журналістів. Цьогоріч у світі вбили 27 працівників медіа. Експерти організації стверджують, що зазвичай у дев’яти з десяти випадків нападників не карають, що призводить до ще більшого числа таких злочинів.
Чи були слідство та суд неупередженими і справедливими? Чи мав взагалі цей злочин розглядатись саме судом присяжних і за якими законами? Яку роль зіграли у визначенні винного та винесенні вироку ЗМІ?
Дискримінація – це явище, яке має негативне значення. Утім, іноді можна натрапити на словосполучення "позитивна дискримінація" як позначення певних “бонусів” для якоїсь групи, яка в силу обставин, зазвичай історичних, перебуває у більш вразливому становищі, ніж інші групи. Що ж це таке? І яка дискримінація може бути позитивною?
У листопаді 2019 року відбулися парламентські слухання з безпеки журналістів в Україні. За результатами цих слухань було вироблено конкретні рекомендації щодо того, як поліпшити ситуацію в цій галузі
Щороку у третю п’ятницю вересня в Україні відзначають День пам’яті про українських журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки. За 29 років незалежності в Україні загинуло понад 70 журналістів.
Школа має бути безпечним місцем для якісного, комфортного і безоплатного навчання дітей. Це право гарантоване Конституцією і законами України. Але чи так це насправді?
Якщо б кожного разу, коли я чула пропозиції від колег-чоловіків поїхати в сауну, сісти на ручки, стати другою дружиною або жарти про "поганий настрій через критичні дні", жіночу логіку, "тупих баб" та подібні, я отримувала гривню, то стала б мільйонеркою ще до 30-ти років.
У цей час непевності, страху, ізоляції та неможливості контролювати ситуацію прийшло гостре бажання усамітнитися і зібрати себе по частинках. Карантин виявився благодатною порою для цього.
Розказуємо про основні об’єктивні труднощі та суб’єктивні перешкоджання, з якими зітнулись українські журналісти та редакції з початком пандемії та карантинну.
Про своє життя після вироку та про те, як Росія планомірно перетворює Крим на свою вотчину, аби унеможливити його повернення, Микола Семена розповів журналісту Юрію Луканову.
Експолітв’язень Сущенко розповів у подробицях, як колишній друг допоміг ФСБ сфабрикувати справу проти нього та як відбувалось затримання та суд.
Він пройшов через знущання під час судового процесу та катування у російській колонії. Його повернули Україні під час обміну. Тепер колишній політв’язень розказав виданню ZMINA як крок за кроком з нього, фермера з активною позицією, репресивна машина робила терориста.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.