Коли я підійшов до Білого дому, то перед його брамою побачив ланцюжок людей, частина з яких була вбрана у вишиванки, і всі мали або прапори України в руках, або одяг в жовто-блакитних кольорах.
Мабуть, ця традиція пішла ще з часів СРСР, коли ці органи не лише містилися в одному будинку, а й їхні працівники були членами однієї партійної організації і мали спільний інтерес. І тодішня система юстиції була заточена не на встановлення істини, а на покарання.
2 листопада відзначають Міжнародний день ООН з припинення безкарності за злочини проти журналістів. Цьогоріч у світі вбили 27 працівників медіа. Експерти організації стверджують, що зазвичай у дев’яти з десяти випадків нападників не карають, що призводить до ще більшого числа таких злочинів.
Чи були слідство та суд неупередженими і справедливими? Чи мав взагалі цей злочин розглядатись саме судом присяжних і за якими законами? Яку роль зіграли у визначенні винного та винесенні вироку ЗМІ?
У листопаді 2019 року відбулися парламентські слухання з безпеки журналістів в Україні. За результатами цих слухань було вироблено конкретні рекомендації щодо того, як поліпшити ситуацію в цій галузі
Щороку у третю п’ятницю вересня в Україні відзначають День пам’яті про українських журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки. За 29 років незалежності в Україні загинуло понад 70 журналістів.
Розказуємо про основні об’єктивні труднощі та суб’єктивні перешкоджання, з якими зітнулись українські журналісти та редакції з початком пандемії та карантинну.
Про своє життя після вироку та про те, як Росія планомірно перетворює Крим на свою вотчину, аби унеможливити його повернення, Микола Семена розповів журналісту Юрію Луканову.
Експолітв’язень Сущенко розповів у подробицях, як колишній друг допоміг ФСБ сфабрикувати справу проти нього та як відбувалось затримання та суд.
Він пройшов через знущання під час судового процесу та катування у російській колонії. Його повернули Україні під час обміну. Тепер колишній політв’язень розказав виданню ZMINA як крок за кроком з нього, фермера з активною позицією, репресивна машина робила терориста.
Здивувало, як про затримання правозахисниці з 20-річним стажем говорили буденно, наче нічого не сталося...
Російська пропаганда почалася задовго до анексії Криму...
Продемонстрували іноземні журналісти, яких на анексований півострів запросив телеканал Russia Today
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.