У лютому цього року парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт 4210, який серед іншого вносить зміни до закону про правовий режим воєнного стану, що додатково обмежують права людини. Наразі законопроєкт готується до другого читання.
Про те, чому переслідують прихильників цієї віри, скільки в Криму вже “в'язнів совісті” і як виглядає типовий судовий процес у таких справах у кримських судах, читайте у цьому матеріалі.
Ось уже кілька років на території Криму регулярно використовують технологію "підсадних адвокатів" або адвокатів-"перевертнів", головне завдання яких не захищати клієнта, а сприяти слідству.
Жоден педагог у Криму не захищений від переслідування, навіть якщо спробує підкреслити свою позицію максимально завуальованим та малозрозумілим для дітей способом. У системі тотальної мілітаризації освіти та тотальної пропаганди на півострові не сприймають ні відкритого опору, ні навіть напівнатяків
Наразі неможливо казати про оцінку збитків, які війна завдає нематеріальній культурній спадщини. Оскільки носії нематеріальної культурної спадщини – люди, а війна впливає на життя всіх людей, то вплив війни на нематеріальну культурну спадщину має оцінюватися у 100%. Тим більше, що зараз практично неможливо створити сприятливі умови для її відтворення та передачі.
У цьому матеріалі розповідаємо історію херсонського ветерана АТО Павла Запорожця, якого в Криму "оформили" як терориста після довгих тортур нібито за намір вчинити вибух під час пропагандистської акції "Безсмертний полк"
Правозахисні організації звернулися із відкритим зверненням до Державної судової адміністрації, в якому вимагали припинити негативну практику обмеження доступу до документів у Єдиному державному реєстрі судових рішень, відновити доступ до рішень та забезпечити своєчасне внесення процесуальних документів до реєстру.
Спостереження за дотриманням прав людини у Криму тримається на трьох китах – правозахисниках, цивільних журналістах та незалежних адвокатах. З початком повномасштабної агресії всі три інституції зазнали потужної атаки з боку російських силовиків, які хотіли повністю заглушити інформацію про те, що відбувається в Криму. На відміну від правозахисників та журналістів, адвокатська спільнота до такого виявилася не готовою
Про те, якими переслідуваннями та порушеннями запам’ятався цей рік для блогерів, стримерів, фрілансерів та кореспондентів, що висвітлюють події в окупованому Криму – читайте в цьому матеріалі.
Серед основних місць утримання захоплених цивільних – Крим, слідчі ізолятори найближчих до кордону Брянська, Белогорода, Курська, Ростова, а також колонії на окупованій території Донецької області.
За осінь на півострові було складено 66 протоколів за статтею дискредитації російської армії. Як зазначається у дослідженні, ця цифра стала вищою за показники за літні місяці, коли правозахисниками було зафіксовано всього 52 епізоди. Тобто, попри тотальну пропаганду, пряме розпалювання ненависті до українців та масштабну протидію з боку силовиків, антивоєнні та проукраїнські настрої у Криму не просто зберігаються, а й набирають обертів
З-поміж іншого обласний краєзнавчий музей у Херсоні був знаним завдяки археологічним знахідкам Північного Причорномор’я, що зберігалися там станом на 24 лютого. Як зазначає археолог, історик, викладач, нині ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету в Одесі Андрій Красножон, "в частині античної та середньовічної епіграфіки археологічна колекція в Херсоні давала фору багатьом спеціалізованим музеям України".
Якщо протягом останніх семи років “терористами” у переважній більшості виявлялися члени релігійно-політичного об'єднання “Хізб ут-Тахрір” з-поміж місцевих кримських татар, то з початком повномасштабної війни портрет типового “терориста” змінився.
16 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7492 "Про внесення змін до пункту 165.1.54 статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування певних видів благодійної допомоги, зібраної волонтерами”. Але не всі знають про нюанси такого звільнення від оподаткування, тож це може стати певною пасткою для волонтерів і благодійників.
Чим займалася громадянська журналістка Ірина Данилович, навіщо ФСБ знадобилося її викрадати і як сьогодні у суді фальсифікують докази щодо її кримінальної справи – читайте у матеріалі
Юрист Центру прав людини ZMINA надає практичні поради щодо залучення іноземних волонтерів, які допоможуть організаціям та їх волонтерам заощадити час та сили на допомогу Україні.
Уперше з 2016 року повернулася практика викрадення людей, відбувається безпрецедентний тиск на незалежних адвокатів, переслідування правозахисників та журналістів, зокрема громадянських. Також спостерігаємо цькування й адміністративне переслідування за проукраїнські або антивоєнні погляди, мілітаризацію освіти, незаконну мобілізацію.
Основу доказів звинувачення склали свідчення підсудних, зроблені під тортурами або реальною загрозою їхнього застосування. Другим елементом основи у доказах звинувачення стали свідчення трьох "засекречених" свідків, які плутались у показах.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.