Парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт №10337 "Про доброчесне лобіювання", який з високою ймовірністю буде підписаний президентом. На жаль, ключові пропозиції представників громадських організацій, що входили до складу робочої групи з підготовки законопроєкту при Комітеті ВР з питань правової політики, були відхилені.
Міністерство соціальної політики України і Кабінет Міністрів України зробили настільки прогнозовану і настільки безглузду помилку, про що не можна мовчати. Бо йдеться про життя українців і наші території. Ну і щоб мати приклад "як не треба робити" при розробці і втілення політик.
Перелік майданчиків з відповідями на найбільш популярні запитання
Важливо пам’ятати, що волонтерство, благодійництво, збори коштів — усе це має законодавче регулювання. Відповідно у людини, яка цим займається, є обов’язки не лише перед жертводавцями і бенефіціарами, але й перед державою. Якщо волонтер чи благодійник не знає про ці обов’язки або неналежним чином їх виконує, це може обернутися для нього проблемами з законом.
Народний депутат Сергій Кузьміних зареєстрував законопроєкт, яким хоче зобов'язати керівників громадських організацій та членів їхніх органів управління щорічно подавати інформацію про доходи та майно для оприлюднення на офіційному вебпорталі податкової адміністрації. Щось подібне ми вже проходили у 2017 році
Якщо волонтерство й індивідуальне благодійництво як соціальне явище зробили шалений поступ за останні півтора року, то законодавство, яке регулювало ці сфери, досі майже не еволюціонувало, а в деяких моментах навіть деградувало. Які це мало наслідки?
В українському правозахисному середовищі постало питання: Чи перестає вважатись правозахисником людина, яка стала комбатантом відповідно до міжнародного права?
У лютому цього року парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт 4210, який серед іншого вносить зміни до закону про правовий режим воєнного стану, що додатково обмежують права людини. Наразі законопроєкт готується до другого читання.
Правозахисні організації звернулися із відкритим зверненням до Державної судової адміністрації, в якому вимагали припинити негативну практику обмеження доступу до документів у Єдиному державному реєстрі судових рішень, відновити доступ до рішень та забезпечити своєчасне внесення процесуальних документів до реєстру.
16 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7492 "Про внесення змін до пункту 165.1.54 статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування певних видів благодійної допомоги, зібраної волонтерами”. Але не всі знають про нюанси такого звільнення від оподаткування, тож це може стати певною пасткою для волонтерів і благодійників.
Юрист Центру прав людини ZMINA надає практичні поради щодо залучення іноземних волонтерів, які допоможуть організаціям та їх волонтерам заощадити час та сили на допомогу Україні.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.