Усе, що варто знати волонтерам і благодійникам-початківцям. Перелік ресурсів

Дата: 06 Листопада 2023 Автор: Данило Попков
A+ A- Підписатися

Одним із найчастіших запитань, з яким звертаються волонтери, благодійники, представники новостворених громадських і благодійних організацій, є правила ведення документообігу, оподаткування, підтвердження витрат грошей, зібраних на благодійність, ввезення автомобілів, гуманітарної допомоги тощо. 

На більшість питань можна знайти відповіді в цьому переліку.

ІСАР “Єднання” має сторінку з роз’ясненнями в податковій сфері, зокрема правилами придбання й обліку майна для організацій, виплат, оформлення трудових відносин тощо. Також на порталі є можливість отримати безоплатну індивідуальну консультацію, заповнивши гугл-форму.

Громадська організація “ЮрШтаб” має  сторінку “Юридичний навігатор волонтера“. Головною перевагою навігатора є короткі алгоритми дій з найнеобхіднішою інформацією. Це дозволяє спочатку зрозуміти логіку й основні етапи процесів, а потім розбиратися в деталях. Алгоритми є як для громадських і благодійних організацій, так і для волонтерів та благодійників, які діють від себе, без реєстрації. 

Також ЮрШтаб надає безоплатні індивідуальні консультації щодо широкого кола питань. Допомогу можна отримати через чат-боти в телеграмі або вайбері.

Корисні роз’яснення є на сайті громадської організації “Український незалежний центр політичних досліджень” (УНЦПД). У розділі “Видання” та “Довідник громадського активіста” можна знайти інформацію щодо загальних питань роботи організації, реєстрації ГО, особливостей податкового регулювання, звітності тощо. Також УНЦПД надає безоплатні індивідуальні консультації для представників громадських і благодійних організацій.

БФ “Спілка мертвих юристів” має юридичну клініку, де працюють студенти-юристи під керівництвом адвокатки Надії Денисюк, і надає консультації безоплатно майже з усіх питань волонтерства та благодійності, за винятком питань щодо кримінального переслідування волонтерів і активістів, бухгалтерських питань, заповнення та подання грантових заявок, супроводження реєстрації. Для отримання допомоги потрібно заповнити форму

Важливими ресурсами для громадських організацій і активістів є портал “Гурт” і “Громадський простір“, на яких можна знайти безоплатні можливості для навчання в усіх сферах роботи громадських та благодійних організацій, а також вакансії та грантові пропозиції.

Центр прав людини ZMINA має інструкції як для організацій, деякі з них – для правозахисників, так і просто активних громадян. Зокрема, це інструкції із залучення іноземних волонтерів, підвищення півня особистої та організаційної безпеки, правил знімання під час воєнного стану тощо. Організація надає допомогу постраждалим від усіх форм переслідування громадським активістам, правозахисникам, волонтерам, журналістам. 

Захистом інформації громадських організацій і підвищенням кібербезпеки займається Лабораторія цифрової безпеки. На сайті організації є актуальні рекомендації для правильної роботи з даними та захистом інформації. Також є можливість отримати індивідуальну консультацію за адресою dslua@dslua.org. 

Даниїл Попков, юридичний радник Центру прав людини ZMINA, для ДМ

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter