Через відмову голосувати за “путінські поправки” політв’язню Алієву погіршили умови тримання в СІЗО

Дата: 16 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Фігурантові ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” Мусліму Алієву погіршили умови тримання в СІЗО російського міста Таганрога після його відмови проголосувати за поправки до Конституції РФ.

Про це повідомляє громадське об’єднання “Кримська солідарність” з посиланням на адвоката Едема Семедляєва, який відвідав політв’язня 7 липня.

“Він розповів про умови тримання. Він сидить у підвальному приміщенні, де немає вікон, точніше, вікно є, але воно повністю заварено. Унаслідок цього дуже спекотно, повітря свіже не надходить, у камері їх двоє… Він розцінює це як тиск на нього, через те що він не взяв участь у голосуванні стосовно поправок до Конституції РФ. До цього приїжджав до нього генконсул України Тарас Малишевський, і його помістили в більш-менш нормальні умови, де і камера була хороша, і вікно було” – розповів захисник.

Він звернув увагу, що Алієва помістили в камеру з гіршими умовами відразу після візиту консула Малишевського. За його словами, захист планує оскаржити дії адміністрації з приводу умов тримання.

Раніше Малишевський повідомив, що фігуранти ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” відмовилися від участі в голосуванні щодо Конституції РФ.

Як відомо, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 12 листопада 2019 року засудив до ув’язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір”. Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров дістав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – сім і Рефат Алімов – вісім років.

Військовий апеляційний суд міста Власіха в Московській області (Росія) 25 червня залишив вирок шістьом фігурантам незмінним.

Міністерство закордонних справ України назвало вирок російського суду ганебним та висловило протест проти нього.

Обвинувачених у цій справі окупаційна влада затримала в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Правозахисна організація Amnesty International назвала в’язнями сумління всіх фігурантів ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір”, а російський правозахисний центр “Меморіал” – політичними в’язнями. Правозахисники розповіли, як Росія сфальсифікувала ялтинську справу “Хізб ут-Тахрір”.

Напередодні ЄС засудив проведення голосування стосовно поправок до російської конституції на території Криму, яке пройшло “з порушенням міжнародного права”. У МЗС України наголосили, що голосування за поправки до Конституції РФ на території анексованого Криму є незаконним.

Правозахисники просять небайдужих громадян писати політв’язням листи. Це можна зробити онлайн через проєкт громадського об’єднання “Кримська солідарність”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter