У МЗС пояснили, чому в Росії результати голосування щодо змін до конституції будуть сумнівними

Дата: 19 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Міністерство закордонних справ України називає рішення Росії дозволити українцям у Криму та Донбасі брати участь у голосуванні щодо змін до Конституції РФ спробою порушити державний суверенітет України. Зовнішньополітичне відомство України закликає покарати Росію санкціями.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

“У Міністерстві закордонних справ України сприймають заяви російської окупаційної адміністрації про наміри забезпечити голосування мешканців окупованих територій Донбасу з незаконно виданими паспортами громадянина РФ на російському референдумі про зміни до конституції як чергову спробу порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві наголошують, що незаконна паспортизація на окупованих територіях – це крок до руйнування Мінських домовленостей, стороною яких є РФ.

В Україні вважатимуть незаконними будь-які вибори та голосування, які проводить РФ на території тимчасово окупованих Криму та Донбасу.

Окрім того, залучення до участі в російському референдумі українців спотворить і поставить під сумнів результат загальноросійського голосування.

У МЗС зазначили, що “результати цього незаконного голосування на території тимчасово окупованого Криму будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством“.

Дипломати вважають, що відповіддю на незаконні дії РФ має бути посилення політико-дипломатичного та санкційного тиску.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: