У столиці Словенії велосипедисти влаштували акцію проти карантинних обмежень

Дата: 29 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

У столиці Словенії Любляні сотні людей на велосипедах влаштували акцію протесту проти запроваджених владою країни обмежень через коронавірус. 

Про це повідомляє видання Total Slovenia News.

https://www.facebook.com/ursa.culiberg/posts/10221049400201122

Перший випадок зараження коронавірусом у країні підтвердили на початку березня. Вірус виявили у 60-річного чоловіка, який на літаку прибув з Марокко до Італії, а потім продовжив подорож до Словенії автомобілем. Станом на 29 квітня в країні зафіксували загалом 1408 випадків зараження, 86 (6,1% з усієї кількості) з яких виявилися смертельними. 

Задля недопущення поширення вірусу влада країни вжила жорстких обмежувальних заходів, зокрема заборонила роботу деяких магазинів. Також громадян зобов’язали носити маски, а людям похилого віку дозволили заходити до магазинів лише з 8-ї до 10-ї години. Наприкінці квітня уряд Словенії повідомив, що планує пом’якшувати карантин, однак люди все одно вийшли на протест. 

Велосипедисти, які проїхали вулицями столиці, сигналили у дзвінки, а громадяни, що залишились удома, підтримували їх, стукаючи в каструлі з балконів. Провівши одну акцію, люди не збираються зупинятись і хочуть виїжджати на протест щоп’ятниці, щоб привертати увагу до, як вони стверджують, змоги влади використати так звану коронавірусну кризу для тиску на громадянські права. 

Читайте також: Загроза – вірус, а не люди: ООН розповіла про кризу у сфері прав людини, спричинену пандемією

Нагадаємо, що нещодавно в Росії та Ізраїлі відбулися мітинги проти карантинних обмежень, запроваджених владою країн. Багатотисячний мітинг відбувся в Тель-Авіві 19 квітня. Люди вийшли проти прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, якого звинуватили в руйнуванні демократії. Спеціально для них на площі Іцхака Рабина заздалегідь нанесли розмітку, щоб протестувальники дотримувалися соціальної дистанції і в такий спосіб не порушували правил Міністерства охорони здоров’я.

У Росії основна частина протестів пройшла в онлайн-форматі. Росіяни використовували функцію “Розмови” в мобільній версії “Яндекс.Карт” і “Яндекс.Навігатора”, що дозволяє поставити крапку на мапі й написати до неї коментар. 

За час карантину в Україні також відбувся перший в історії онлайн-мітинг проти скорочення фінансування сфери культури.  

Задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні Кабінет Міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації та карантин у всій країні до 24 квітня. Однак, як стверджують експерти, не всі рішення уряду відповідають Конституції, а деякі запропоновані урядом дії щодо посилення карантину, за їхніми словами, неможливо виконати. Український уряд посилив карантин по всій країні із 6 квітня, а згодом продовжив його до 11 травня.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter