Звільнений з полону чоловік розповів, що заплатив бойовикам за занесення до списку обміну

Дата: 24 Січня 2020
A+ A- Підписатися

Звільнений наприкінці минулого року з полону на Донбасі луганський бізнесмен Денис Секацький розповів, що за занесення до списку обміну заплатив бойовикам так званої “ЛНР” 32 тисячі доларів. 

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Цензор.НЕТ”. 

Секацького затримали за співпрацю з СБУ чотири роки тому. Весь цей час чоловік провів у полоні. За його словами, перед занесенням до списку обміну йому висунули вимоги щодо сплати 32 тисяч доларів, проте він став не єдиним бранцем, який мав заплатити гроші за можливість повернутися на підконтрольну Україні територію.

“Більш ніж половина з нас заплатили терористам за те, щоб виїхати. Вони вимагали з мене викуп – за те, щоб мене не вбили, щоб підтвердили, що внесли мене в списки на обмін з боку “ЛНР”. Приїжджали люди і віддавали гроші через мого адвоката”, – сказав він. 

Платити бойовики вимагали від в’язнів, про яких мало писали в медіа та до звільнення яких було прикуто мало суспільної уваги.

Нагадаємо, що минулого року між Україною та Росією відбулися два обміни. Спочатку 7 вересня звільнили 24 полонених моряків, Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та інших політв’язнів, яких РФ роками незаконно утримувала у себе. 

29 грудня на контрольно-пропускному пункті “Майорське” відбувся другий обмінРосія тоді повернула 81 українця, зокрема журналіста “Радіо Свобода” Станіслава Асєєва (Васін) та дописувача з міста Чистякове Донецької області Олега Галазюка.

Україна готова була видати 141 особу, але 17 людей відмовилися повертатися на територію ОРДЛО. В результаті Україна видала 127 утримуваних, зокрема ексспецпризначенців “Беркуту” Павла Аброськіна, Сергія Зінченка та Олега Янишевського, обвинувачених у розстрілах на Майдані. Також Росії видали терористів, які підірвали в Харкові вибуховий пристрій у 2015 році. Цей крок спричинив неоднозначну реакцію в суспільстві. 

За даними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи та колишньої Омбудсманки Валерії Лутковської, досі на Донбасі в підвалах бойовиків залишаються близько 300 людей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter