У польському Ольштині дорослі побили 14-річного українця й погрожували йому смертю

Дата: 07 Травня 2026
A+ A- Підписатися

У польському Ольштині дорослі побили 14-річного українця — його ображали через національність і погрожували вбивством.

Про це повідомив адвокат Давид Денерт, який веде справу, та Генеральне консульство України в Гданську.

Фото: inPoland

Інцидент стався, ймовірно, під час травневих вихідних у районі Старого міста.

За даними, які поширювали в мережі, конфлікт почався після того, як 12-річний брат постраждалого разом із другом підійшов до групи польських дівчат, щоб познайомитися. Після цього між підлітками виникла сварка: дівчата почали ображати хлопців і штовхати їх. Коли старший брат підійшов, щоб захистити молодшого, одна з дівчат, за словами свідчень, ударила його по обличчю.

Після цього дівчата викликали знайомих старших чоловіків віком приблизно 20–30 років, які й напали на 14-річного українця.

За словами адвоката, нападники не лише завдали хлопцю побоїв, а й змусили його стати на коліна, принижували його через українське походження та вигукували образи. Також вони погрожували вбити його і вивезти до України в багажнику, якщо знову його зустрінуть.

Хлопець провів у лікарні два дні. Заяву до поліції вже подали. Адвокат заявив, що нападники відомі, а слідство має у своєму розпорядженні свідків і відеозаписи.

Він наголосив, що вимагатиме розслідування не лише як факту побиття дитини, а й як можливого злочину на ґрунті національної ненависті, і підкреслив, що насильству й дискримінації щодо дітей не може бути виправдання.

У Генконсульстві України заявили, що тримають справу на контролі, перебувають у контакті з матір’ю хлопця, перевірили його стан і підтвердили, що він отримав необхідну медичну допомогу. Також дипломатична установа звернулася до польських органів влади з вимогою забезпечити справедливе розслідування та покарання винних.

В установі також наголосили, що засуджують будь-які прояви насильства та дискримінації незалежно від національності, громадянства, статі чи віку, і підкреслили, що повага до прав і гідності людини, особливо дітей, має залишатися пріоритетом для державних органів.

Нагадаємо, що у грудні 2025 року у польському місті Радом громадянин України постраждав від групового нападу на ґрунті національної ненависті. Конфлікт почався з побутової ситуації, яку сторони спершу владнали без участі поліції. Однак згодом на українця напала група людей. Під час побиття нападники виголошували образи, пов’язані з його національним походженням. Унаслідок нападу чоловік зазнав тяжких тілесних ушкоджень.

Того ж місяця у Познані двоє чоловіків напали на громадянина України, який їхав у трамваї разом із жінкою. Поліція вже затримала обох нападників.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.