У листопаді свободу слова в Україні порушували 18 разів – ІМІ

Дата: 05 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У листопаді експерти ІМІ зафіксували в Україні 18 випадків порушення свободи слова у восьми регіонах. З них 14 випадків – це фізична агресія щодо журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано в категорії  “перешкоджання законній журналістській діяльності” – дев’ять (жовтень – вісім, вересень – п’ять, серпень – чотири).

Журналістам представники місцевої та центральної влади перешкоджали знімати, намагалися вигнати із засідання, невідомі особи відбирали камеру, обливали кефіром, забороняли вести відеозйомку, плювали в обличчя.

Далі за кількістю порушень йдуть погрози журналістам – чотири випадки, ця кількість у порівнянні з жовтнем зросла вдвічі.

Найбільше випадків порушень прав журналістів, як зазвичай, зафіксовано в Києві – вісім, два на Дніпропетровщині та Полтавщині, та по одному випадку на Львівщині, Сумщині, Волині, Харківщині та в Чернівцях.

Порушували цього місяця право журналістів на професію приватні особи, представники місцевої та центральної влади.

Також у листопаді було зафіксовано по два випадки юридичного тиску на журналістів та обмеження доступу до інформації і один випадок побиття.

ІМІ звертає особливу увагу на законодавчу ініціативу трьох народних депутатів від партії “Блок Петра Порошенка”, які запропонували 20 листопада Верховній Раді ввести кримінальну відповідальність за наклеп, ухваливши  проект закону №9306.

На думку експертів ІМІ, такий законопроект можна розцінювати як посягання на свободу слова та засіб тиску на журналістів. Експерти вважають, що таким чином ініціатори проекту закону хочуть захиститися від критики в ЗМІ, хоча є цивілізована практика відстоювання своїх прав у суді.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 89 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, 31 випадок погроз, 29 випадків побиття журналістів, 17 випадків обмеження доступу до інформації та 14 випадків кібератак.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter