Полтавська журналістка Анастасія Мацько подала апеляцію на вирок депутату, який погрожував їй вбивством
Журналістка Анастасія Мацько подала апеляцію на вирок Октябрського районного суду міста Полтави, який призначив депутату районної ради Сергію Бойку, що погрожував їй убивством, покарання у вигляді пробаційного нагляду строком на один рік.
Про це у соцмережах написала сама журналістка.
21 жовтня 2024 року Октябрський районний суд Полтави визнав винним депутата районної ради Сергія Бойка в погрозах убивством та насильством місцевій журналістці Анастасії Мацько й призначив йому покарання у вигляді пробаційного нагляду строком на один рік та зобов’язав періодично з’являтися для реєстрації до органу з питань пробації, а також попереджати про зміну місця проживання або роботи. Бойку заборонили спілкуватися з Мацько. З нього мають стягнути понад 28 тисяч гривень судових витрат.
15 листопада журналістка, якій погрожував вбивством депутат, подала апеляцію на дане рішення суду.
“… стартувало друге коло мого особистого пекла – я пішла в апеляційний суд. Адже обрана судом першої інстанції міра покарання є аж занадто м’якою як для особи, що навіть не визнала власної винуватості, що звикла до мови сили та безкарності. Має бути три роки позбавлення волі, а не річна пробація – саме цього проситиму“, – написала Мацько.
У коментарі ІМІ медійниця зазначила:
“Прошу суд дослідити досудову доповідь, а також за необхідності інші докази. Також вимагаю ухвалити новий вирок, яким визнати Сергія Бойка винним за висунутим обвинуваченням та призначити покарання у вигляді трьох років позбавлення волі”, – сказала журналістка.
Нагадаємо, що інцидент із журналісткою Мацько трапився під час сесії Полтавської міської ради 29 березня 2023 року. Тоді директор інспекції з контролю за благоустроєм міста Максим Малько та заступник голови Подільської райради в Полтаві Сергій Бойко, за словами медійниці, погрожували їй через її професійну діяльність.
Факт погроз зафіксували також журналісти інших видань.
Самі посадовці заперечили, що грубили й погрожували дівчині. У коментарі “Полтавській хвилі” Малько назвав погрози журналістці її “бурхливою фантазією”. Натомість розповів, що конфлікт виник у кулуарах міської ради вже після сесії й участь у ньому брали депутати міської ради.
Після закінчення засідання Анастасія написала заяву до поліції. Її зареєстрували за статтею “перешкоджання журналістській діяльності”.
Згодом кримінальне провадження перекваліфікували з перешкоджання на погрози журналістці.
У листопаді минулого року Полтавська обласна прокуратура оголосила підозру Бойку за частиною 1 статті 345-1 КК України (погроза або насильство щодо журналіста).
За кілька днів до цього Мацько подала другу скаргу до Офісу генерального прокурора та обласної прокуратури через бездіяльність органу досудового розслідування.
Раніше судова лінгвістична експертиза підтвердила, що журналістка сприйняла погрози насильства з боку Бойка як “реальні, об’єктивні й такі, що загрожують її соціальному функціонуванню та особистому благополуччю”. Крім того, журналістка побоювалась їхнього виконання.