Україна та ООН підписали план запобігання та припинення грубих порушень прав дітей під час війни з Росією
Україна та ООН підписали спільний превентивний план щодо запобігання та припинення грубих порушень прав дітей в умовах збройної російської агресії.
Про це розповіли в Офісі генерального прокурора.
Підписали документ радниця – уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка Деніз Браун і голова Представництва ЮНІСЕФ Мурат Шахін.
Наступного тижня у Нью-Йорку документ засвідчить спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань дітей і збройних конфліктів Вірджинія Гамба.
Документ об’єднує зусилля української влади, іноземних урядів і міжнародних організацій, та є одним з кроків у межах виконання комплексного плану дій Bring Kids Back UA щодо повернення усіх депортованих росіянами дітей.
Герасимчук, виступаючи перед колегами, наголосила, що Росія – перший в історії постійний член Радбезу ООН, якого Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй згадав у додатку до своєї щорічної доповіді “Діти та збройні конфлікти” за 2022 рік серед країн, що такі порушення вчиняють.
“Ми сподіваємося, що нашим прикладом скористаються інші країни світу, адже сьогодні йдеться про українських дітей, а завтра це може бути будь-яка дитина в будь-якій країні світу”, – зазначила Герасимчук.
Нагадаємо, що правоохоронці розслідують близько трьох тисяч воєнних злочинів російських військових проти українських дітей. Українські посадовці вже висловлювали думку, що постраждалими від війни слід вважати всіх дітей у країні.
Внаслідок російської агресії понад тисячу дітей втратили батьків, а ще тисячі росіяни депортували до Росії. Там їм змінюють документи, піддають пропагандистському обробленню, змушують плести маскувальні сітки для російських військових, відправляють до російських сімей, наприклад, колишніх силовиків, а деяких відправляють до таборів, де до них ставляться як до тварин.
Війна в Україні, як вважають у ЮНІСЕФ, штовхає ціле покоління дітей “до краю прірви”. Понад чверть українських дітей, які стали свідками або учасниками подій війни, розлучились із рідними.
Фотографія обкладинки: АР