Росіяни зняли серіал-рекламу про викрадення українських дітей

Дата: 17 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

У Росії почали розповсюджувати багатосерійний серіал про викрадення українських дітей під виглядом усиновлення росіянами. 

Про це повідомляє ZMINA

Заставка серіалу. Скриншот відео

Перші серії проєкту під назвою “Дитинство. Повернення”, почали викладати на ютубі ще наприкінці жовтня.

Попри те, що американський сервіс протидіє російській пропаганді, ролики про викрадення українських дітей легко можна знайти там. Викладають їх різні користувачі з каналів, які мають назву, наприклад, “Сила V правде” та “Ассоль – чорна британка”. У описі останнього йдеться, що “канал лікує нудьгу і зневіру, роздає радість та щастя”

Кожна серія пропагандистського серіалу розповідає конкретні історії дітей та громадян Росії, які стали співучасниками їх викрадення. У першій розповідають історію Анастасії, Дарини та їхнього молодшого брата Стаса, яких віддали родині Богачових з Москви. У іншій – історії Олександра з Макіївки та Слави з Херсонщини, які опинились у російській родині Романових. Мати родини – колишня російська силовичка Ліліана, яка має сімох власних та майже пів сотні всиновлених дітей.

Ліліана Романова. Скриншот відео

У четвертій серії йдеться про “героїчну” російську родину Шемякіних, які стали співучасниками викрадення аж дев’ятьох дітей з окупованої Донеччини. 

У завантажених в мережу роликах немає інформації щодо того, хто займається їх виготовленням. Проте відомо, що торік у Росії за наказом Володимира Путіна створили спеціальний фонд, що має “підтримувати проєкти у галузі культури, мистецтва та креативних індустрій”. Цього року майже мільярд рублів фонду пішов на “культурну інтеграцію” окупованих українських територій.

За 10 мільйонів рублів з фонду, наприклад,  створили театральну постановку під назвою “Ввічливі люди”: під час показу глядачів прямо у залі беруть у полон “українські нацисти” та “розстрілюють” за кулісами. 

У описі на сайті фонду, що стосується цьогорічних проєктів, є один під назвою “Дитинство, що перемогло”. Його мета – “створення та показ дорослій аудиторії документального фільму про те, як розв’язана українськими націоналістами війна на Донбасі травмує життя, душі та серця маленьких дітей, і про те, як Росія, її звичайні люди, волонтери, поспішають на Донбас, щоб повернути їхнім дітям дитинство”. 

“Покази фільму у військових частинах та шпиталях, де перебувають на лікуванні та реабілітації учасники СВО (війни в Україні .– Ред.) стануть інструментом їхньої моральної підтримки. Побачене у фільмі буде переконливим доказом правоти їх вирішення взяти до рук зброю та стати на захист своїх дітей. А у мирних жителів Донбасу та Росії, які дивитимуться цей фільм, міцнітиме впевненість у тому, що до донецьких дітей обов’язково повернеться дитинство”, – вважають автори проєкту. 

Творці стрічки не приховують, що їхній доробок “може стати інформаційною зброєю”. 

Ідея російської влади викрадати та незаконно усиновлювати українських дітей не нова. У РФ вже багато років діє проєкт під назвою “Потяг надії”, в межах якого потяги з дорослими, готовими стати усиновлювачами, їдуть у різні регіони РФ й на окуповані українські території. Їздили такі потяги після 2014-го, наприклад, до Криму.  

Нагадаємо, що Україна ще навесні просила світ відреагувати на спробу Росії легалізувати викрадення українських дітей. 

Як відомо, Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки примусових депортацій на територію Російської Федерації та Білорусі, скоєних під час російської збройної агресії проти України.

Якщо ви стали потерпілим або свідком примусової депортації на територію Російської Федерації або Білорусі, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу: ka@humanrights.org. Наш представник зв’яжеться з вами.

За згодою заявника, отримана інформація буде використана, зокрема, для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, як-от Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter