До України приїхала 10-річна японська волонтерка Міраї Шіраіші, яка хоче розповісти світу про українських дітей війни
До України завітала 10-річна волонтерка з Японії Міраї Шіраіші, яка їздить містами та спілкується із постраждалими внаслідок російського вторгнення однолітками, щоб розповісти їхні історії світу.
Про її візит до Дніпра повідомили тамтешні посадовці.
Свій візит до України маленька активістка почала із Закарпаття, де зустрілась із нагородженою відзнакою “Дитина-герой” Олександрою Паскаль – семирічною гімнасткою, яка під час російського ракетного обстрілу на Одещині втратила ногу, втім, і після коми та тривалої реабілітації тренується та виступає, але тепер із протезом.
Разом з Олександрою Міраї приїхали й до Бучі, де поспілкувалась з іншими дітьми, деякі з яких пережили російську окупацію. Була активістка й у Миколаєві.
У Дніпрі Міраї провела час разом з учнями однієї зі шкіл, які показали їй подвір’я із сакурами, запросили на майстер-клас із Петриківського розпису, а активістка зі свого боку навчила дітей робити журавликів у техніці оригамі.
Окрім цього, вона вшанувала пам’ять загиблих під час обстрілу будинку у Дніпрі.
Міраї каже, що своїм візитом хоче підтримати українських дітей, а також розповісти світу про те, з чим вони стикаються через російський напад.
Після завершення поїздки в Японії пройде виставка-аукціон малюнків українських дітей, вторговані з яких кошти підуть на реабілітацію постраждалих та відновлення шкіл.
Нагадаємо, що правоохоронці розслідують близько трьох тисяч воєнних злочинів російських військових проти українських дітей. Українські посадовці вже висловлювали думку, що постраждалими від війни слід вважати всіх дітей у країні.
Внаслідок російської агресії понад тисячу дітей втратили батьків, а ще тисячі росіяни депортували до Росії. Там їм змінюють документи, піддають пропагандистському обробленню, змушують плести маскувальні сітки для російських військових, відправляють до російських сімей, наприклад, колишніх силовиків, а деяких відправляють до таборів, де до них ставляться як до тварин.
Війна в Україні, як вважають у ЮНІСЕФ, штовхає ціле покоління дітей “до краю прірви”.