Суд визнав незаконним наказ про реорганізацію Довженко-центру
Про це 11 липня повідомили на фейсбук-сторінці установи.
“Ми вдячні нашим прихильникам за громадський контроль. Саме суспільний інтерес і включеність не дали справі захлинутися”, – йдеться в повідомленні.
Водночас у Довженко-центрі подякували адвокаткам Лесі Крижанівській та Надії Денисюк за захист і Міністерству культури та інформаційної політики “за зваженість та підтримку в справі проти Держкіно”.
За даними журналістки “Суспільне Культура” Ірини Пригор, яка відвідала засідання, суд повністю задовольнив позов Довженко-центру. У Держкіно заявили, що подаватимуть апеляцію.
Суд призначив до розгляду заяву Довженко-центру від 2 травня 2023-го про стягнення витрат на професійну допомогу на 25 липня.
Національний центр Олександра Довженка подав судовий позов до Державного агентства України з питань кіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію в жовтні 2022 року.
Відомо, що 17 серпня Довженко-центр на своїй сторінці у фейсбуку заявив про наказ Державного агентства України з питань кіно про реорганізацію установи. У самому центрі це назвали “фактичною ліквідацією”.
Зі свого боку в Держкіно сказали, що Довженко-центр планують реорганізувати, а не ліквідувати.
У Мінкульті наголосили, що виступають проти ліквідації центру, і підтвердили, що наразі йдеться лише про його реорганізацію.
Проти реорганізації Довженко-центру виступили Мистецький арсенал, Український інститут та Український ПЕН.
Своєю чергою польська кіноакадемія закликала президента Володимира Зеленського зберегти Довженко-центр і запропонувала евакуювати кіноархіви.
Скасувати наказ Держкіно щодо реорганізації Довженко-центру рекомендував парламентський Комітет гуманітарної та інформполітики.
Громадська рада при Держкіно назвала рішення щодо реорганізації “сумнівним і непрозорим”. Її члени також вимагали скасувати його.