Мобілізовані з Криму відмовляються йти на штурми – Кримськотатарський ресурсний центр
Мобілізовані з тимчасово окупованого Криму та російського Ставропольського краю відмовляються йти на штурми, оскільки їх відправили під Бахмут без документів, нормальної зброї та заробітної плати.
Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) на фейсбук-сторінці.
Зазначається, що, за словами мобілізованих, 80 осіб привезли на території, які контролюються створеними Москвою незаконними збройними формуваннями Луганщини, та прикріпили не до армії Збройних сил РФ, а до місцевих бойовиків.
“Їм видали лише автомати. Вони не мали ні одягу, ні їжі, ні командира. У них також забрали військові білети. З такими умовами їх відправили під обстріл артилерії та танків. За цей час загинуло троє людей з групи” – мовиться в повідомленні.
У КРЦ наголосили, що проблема з мобілізацією на тимчасово окупованих територіях залишається актуальною.
Але не всі хочуть бути співучасниками міжнародного злочину, бути мобілізованими й брати участь у російсько-українській війні.
Кримськотатарський ресурсний центр
За підрахунками Генерального штабу Збройних сил України, через Володимира Путіна та російську політичну верхівку за минулі в Україні знищено 1 010 російських загарбників, 23 артилерійські системи, 15 ББМ і 8 танків.
Раніше родичі незаконно мобілізованих на тимчасово окупованій території АР Крим масово скаржилися до міністерства оборони РФ через порушення прав військовослужбовців.
Як повідомляє Представництво президента України в Автономній Республіці Крим, окупанти змушують цивільних обслуговувати пошкоджену / зламану військову техніку Збройних сил РФ: на станції технічного обслуговування в смт Октябрське Красногвардійського району працівники вимушені ремонтувати військову техніку безкоштовно, в іншому разі їх лякають примусовою мобілізацією та відправленням на війну.
За словами жителів тимчасово окупованого Сімферополя, на цвинтарі “старий Абдал” зростає кількість поховань військових РФ.
Станом на 19 червня в українському Криму вже відбулися поховання щонайменше 400 солдатів окупаційної армії. 280 з них, ймовірно, були громадянами України. Кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення. Інформація доповнюється.
Раніше ZMINA розповідала, як на півострові мобілізують кримчан та з якими бар’єрами вони стикаються, коли намагаються уникнути участі в бойових діях проти своїх співвітчизників.