Київське конструкторське бюро арматуробудування допомагало “Росатому” будувати АЕС у різних країнах світу

Дата: 14 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Про підозру в пособництві державі-агресору повідомили генеральному директору київської компанії, а також двом директорам з якості та продажів продукції. Слідчі вважають, що вони під час повномасштабного вторгнення Росії допомагали підсанкційному “Росатому” будувати АЕС у різних країнах світу. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Назви компанії в повідомленні ОГП не вказують, але слідчі-есбівці її не приховують – ідеться про Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування. Бюро є монополістом у сфері розроблення, серійного виготовлення і постачання трубопровідної арматури для атомних електростанцій.

До лютого минулого року компанія експортувала свою продукцію до Росії через власного дилера в Москві, а після початку повномасштабного вторгнення ділки налагодили злочинну схему. Фіктивні закордонні фірми ставали замовниками продукції, а після перетину кордону товар “переоформлювали” на фактичних отримувачів – підконтрольні “Росатому” компанії, які будують АЕС. 

За оперативними даними, від 24 лютого минулого року ділки здійснили 16 експортних операцій на користь РФ на суму майже 42 мільйони гривень. Росіяни видавали сертифікати на продукцію онлайн. 

Гроші, які знайшли в підозрюваних. Фото: СБУ

Суд уже відправив підозрюваних під варту без права внесення застави. Якщо їх визнають винними, то вони можуть отримати до 12 років позбавлення волі.

Російський холдинг “Росатом” офіційно є об’єднанням, до якого входять усі цивільні атомні компанії Росії, підприємства ядерного військового комплексу, науково-дослідні організації, а також атомний криголамний флот. Водночас холдинг працює над постачанням російській військовій промисловості компонентів, технологій і сировини для ракетного палива, кажуть журналісти. 

Холдинг контролює близько 30% світового ринку збагачення урану й постачає його навіть до США. За даними Bloomberg, на підконтрольній українському уряду території досі дев’ять реакторів працюють на накопиченому російському паливі. Втім, цю ситуацію нині активно змінюють. Детальніше про це можете почитати за посиланням

Уникнути світових санкцій “Росатом” зміг через побоювання щодо потенційних економічних наслідків. Попри це такі санкції вводить Україна. Нещодавно обмеження щодо пов’язаних з російським холдингом компаній ввели також у США та Великій Британії. 

Нагадаємо, що завдяки “Росатому” торік продажі російського ядерного палива та технологій зросли на понад 20%. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter