На Харківщині двоє цивільних зазнали поранень, один — внаслідок обстрілу, інший — наступив на міну
9 квітня на Харківщині зазнали поранень ще двоє цивільних. В Ізюмському районі чоловік наступив на міну. А у Чугуївському потрапив під мінометний обстріл росіян.
Про це повідомляють ДСНС та голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
В Ізюмському районі в селі Сніжківка чоловік 1985 року народження наступив на міну “пелюстку”, коли перебував на території приватного домоволодіння. Він зазнав осколкових поранень різного ступеня важкості та госпіталізований.
У селі Караїчне Чугуївського району внаслідок мінометного обстрілу травмований цивільний чоловік приблизно 30 років. Його госпіталізували у важкому стані.
9 квітня під ворожим вогнем опинився і Куп’янськ. Там окупанти з РСЗВ обстрілювали житлові будинки та приватні території.
8 квітня під російськими обстрілами перебували прикордонні та прифронтові населені пункти Харківського, Куп’янського та Чугуївського районів.
Зранку 8 квітня окупанти завдали ракетного удару (попередньо, ракетою Х-59) по території поруч з Лозовеньківським водосховищем у Харківському районі. Частково пошкоджено будівлі ресторанного комплексу та будинок у селищі Мала Данилівка.
Також ракетного удару окупанти завдали по селищу Великий Бурлук Куп’янського району. Ракета С-300 влучила в землю на відкритій місцевості. Частково пошкоджено 3 житлових будинки та 3 господарчих споруди.
Нагадаємо, днем раніше троє цивільних у Чугуївському районі на Харківщині отримали поранення внаслідок вибуху невідомого предмета.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.