Фундація DEJURE виграла позов проти ОАСК

Дата: 06 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність ОАСК у справі про ігнорування судом постанови КМУ №835 і неоприлюднення відкритих даних на своєму сайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

Про це повідомляє Фундація DEJURE на своїй сторінці в інстаграмі.

Торік юристка фундації DEJURE Христина Буртник подала позов проти Окружного адміністративного суду Києва.

Справа стосувалася ігнорування судом вищезгаданої постанови. Втім, ОАСК не тільки не оприлюднював відкриті дані на своєму сайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних, але й не створив на порталі сторінки як розпорядника.

Поки справу розглядали, ОАСК встиг створити сторінку й почав завантажувати туди деякі набори даних. Однак торік у лютому Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення у справі №640/27545/21 на користь активістів і визнав бездіяльність ОАСК протиправною.

Окружний адмінсуд Києва мав би оприлюднити ті набори даних, яких не було на порталі, але вирішив оскаржити рішення КОАС. Суд аргументував свою апеляцію тим, що насправді права позивачки жодним чином не порушили, а її позов – безпідставний.

Однак, розглянувши цей позов, Шостий апеляційний адміністративний суд постановив, що рішення Київського окружного адміністративного суду є законним і його слід залишити без змін (окрім частини, що стосується судового збору).

Тепер активісти чекають поки ОАСК опублікує набори даних, які він зобов’язаний оприлюднити відповідно до закону.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК).

ОАСК відомий своїми скандальними політичними рішеннями. Зокрема, забороняв мирні зібрання під час Революції гідності, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, відстороняв від роботи Уляну Супрун та поновлював спійманого на корупції Романа Насірова, а також ухвалив рішення про усунення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро.

Ліквідувати ОАСК вимагали й через зміст опублікованих Національним антикорупційним бюро записів розмов нібито керівництва суду, на яких вони обговорюють захоплення влади. Голова ОАСК Павло Вовк, який перебуває під санкціями США, може мати стосунок і до скасування Конституційним Судом кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях посадовців і депутатів. 

Дуже довго в справі Вовка щодо ймовірного захоплення влади не могли обрати запобіжний захід підозрюваному, бо він просто не приходив на засідання. Змусити його не допомагало навіть рішення про примусовий привід.

Зеленський тривалий час не реагував на заклики ініціювати ліквідацію ОАСК попри акції протесту під стінами Офісу президента. Щоб ухвалити “невідкладний законопроєкт”, парламентарям знадобилося 20 місяців. 

Нагадаємо, активісти зібрали досьє на всіх суддів ОАСК. Переглянути його можна за посиланням. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter