Білоруський політв’язень Ігор Лосик намагався вкоротити собі віку в колонії – “Вясна”

Дата: 20 Березня 2023
A+ A- Підписатися

У Білорусі блогер, ексадміністратор телеграм-каналу “Беларусь головного мозга”, фрилансер-консультант “Радіо Свобода” Ігор Лосик, незаконно ув’язнений режимом Олександра Лукашенка на 15 років, намагався вчинити спробу самогубства в колонії.

Про це повідомив правозахисний центр “Вясна”.

Ігор Лосик. Джерело: Радіо Свобода

Політв’язень тривалий час голодував у СІЗО Новополоцької колонії, а потім порізав собі руки та шию. Його врятували та відправили до лазарету.

Це вже не перша спроба Ігоря Лосика вкоротити собі віку в умовах переслідування білоруською владою. У березні 2021 року чоловік після надуманих обвинувачень на очах у слідчого й адвоката спробував порізати вени й оголосив сухе голодування.

Нагадаємо, що блогера затримали 25 червня 2020 року через те, що, за словами міністра внутрішніх справ Білорусі Юрія Караєва, телеграм-канали та стріми “Радіо Свобода” “стали засобом управління та організації вуличних акцій протесту”. 

25 грудня того ж року Лосик мав вийти на свободу, оскільки термін його арешту завершувався. Однак 15 грудня йому висунули нове звинувачення – “підготовка до участі в масових заворушеннях”. Санкції за цією статтею передбачають позбавлення волі від трьох до восьми років.

Ще до цих обвинувачень блогер оголошував голодування на знак протесту проти затримання і припинив його в січні 2021-го, на 42-му дні, коли стан його здоров’я значно погіршився.

Дружина Ігоря Лосика – Дар’я – також перебуває за ґратами. Вирок їй оголосили в Брестському обласному суді 19 січня 2023 року: два роки позбавлення волі в колонії загального режиму. Жінку звинуватили в “сприянні екстремістській діяльності” за інтерв’ю про чоловіка телеканалу “Белсат” навесні 2022 року.

У пари є малолітня донька Павлина, її забрали до себе бабуся та дідусь.

Правозахисний центр “Вясна” визнав подружжя Ігоря та Дар’ї Лосиків політв’язнями. Слова підтримки їм можна надіслати онлайн – bit.ly/3PIOcjz

Нагадаємо, що влада Лукашенка почала тиск на незалежних журналістів та активістів після початку акцій протесту в Білорусі 9 серпня 2020 року, на які масово виходили невдоволені фальсифікаціями на виборах президента. За офіційними даними, тоді перегони виграв Олександр Лукашенко, проте результати незалежних підрахунків указували на перемогу кандидатки від опозиції Світлани Тихановської

З початку протестів в країні влада Лукашенка затримала та судила за участь у мітингах тисячі громадян, зокрема й журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter