Зі складу оборонного комітету Ради за “неналежне виконання обов’язків” хочуть виключити Мар’яну Безуглу
Зі складу Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки пропонують виключити нардепку Мар’яну Безуглу, яка є заступницею цього комітету.
Про це свідчить проєкт постанови, зареєстрованої в парламенті.
Автором ідеї став член комітету та представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Федір Веніславський.
Безугла є співавторкою низки резонансних документів. Торік вона хотіла під час воєнного стану в умовах бойових дій дозволити командирам убивати військовослужбовців, які вчиняють кримінальне правопорушення.
Цей законопроєкт не пройшов читання в парламенті, однак інший, співавторкою якого також є Безугла, ухвалили. Закон підвищив відповідальність військових за невиконання наказу, а також заборонив судам призначати їм м’якше покарання за деякі порушення.
Втім, виключити Безуглу з комітету хочуть не за це. Причиною Веніславський називає “неналежне виконання обов’язків як заступниці голови комітету”. Так, під час розгляду в другому читанні законопроєкту щодо зміцнення демократичного цивільного контролю над ЗСУ, удосконалення об’єднаного керівництва силами оборони держави та планування у сферах національної безпеки та оборони Безугла, за словами Веніславського, ввела в оману депутатів.
Нардепка сказала, що узгодила редакцію документа до другого читання з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони, однак останні це заперечують.
Безугла вже відреагувала на пропозицію колеги. Вона каже, що такі дії Веніславського можуть буди пов’язані з її “боротьбою проти знаходження Сергія Льовочкіна в комітеті з питань національної безпеки, оборони й розвідки”. Про такі плани вона казала журналістам.
“Не можу детально прокоментувати (подання. – Ред.), бо для самої несподіванка. За кілька днів він (Веніславський. – Ред.) прислав мені проєкт в особисті як погрозу”, – розповідає Безугла.
Нагадаємо, що парламент почав розробляти містобудівний кодекс, але архітектори, які документ критикували, закликають робити це прозоро.
До цього нардепи ухвалили в цілому закон щодо реформування містобудівної сфери, який критикували як експерти, так і пересічні громадяни.