У Херсоні російські військові викрали інженера “Суспільного” Олексія Воронцова
У тимчасово окупованому Херсоні російські військові викрали інженера “Суспільне Херсон” Олексія Воронцова; де зараз перебуває чоловік – невідомо.
Про це керівництву компанії повідомила його дружина, пише видання.
Суспільний мовник звернувся до української влади та міжнародної громадськості із закликом всебічно та всіма можливими способами сприяти поверненню медійника.
Компанія скерувала повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб унаслідок збройної агресії РФ та до Херсонської окружної прокуратури.
Нагадаємо, що російські військові фактично знищили філію “Суспільного” в Херсоні, зараз окупанти створюють замість українського мовника російський пропагандистський телеканал.
Армія окупантів захопила будівлю українського телеканалу на початку широкомасштабного вторгнення – 2 березня. Звідти військові РФ винесли всю техніку, варту, з їхнього погляду, уваги. Зараз там немає жодної цінної телекамери чи екрана, комп’ютерів тощо. Все, що залишилося, – застаріле й списане обладнання.
3 березня біля філії побачили розтяжки, очільник Херсонської ОДА заявив про замінування міста та попередив про можливе використання приміщення філії ТБ для вкиду дезінформації.
Цього ж дня близько 18-ї години окупанти захопили місцеву телевежу.
Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом захоплення і мінування будівлі філії Суспільного мовника, а також порушення законів і звичаїв війни.
Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.