Участь у Кримській платформі підтвердили 28 держав і міжнародних організацій – Кулеба
Участь у саміті Кримської платформи 23 серпня підтвердили 28 держав і міжнародних організацій.
Про це в середу на брифінгу повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба, повідомляє кореспондент видання ZMINA.
“Станом на зараз уже 28 держав і міжнародних організацій підтвердили участь у саміті Кримської платформи. Це буде безпрецедентний міжнародний захід в історії України. Ще ніколи така кількість держав не збиралася в Україні для проведення подібного заходу на рівні президентів, прем’єр-міністрів, голів парламентів, членів урядів”, – сказав Кулеба.
Він не уточнив, про які саме держави та організації йдеться. Однак розповів про “неймовірну протидію” Росії, яка проводить роботу з кожною столицею, щоб країни не брали участі в Кримській платформі. Однак Україна очікує на участь усіх провідних держав – партнерів України в Європі й Північній Америці.
Кулеба сказав, що Україні вдалося сформувати ядро міжнародної коаліції за звільнення Криму.
За його словами, Кримська платформа не одноразова подія, а регулярна робота на багатьох рівнях.
Раніше Ярослава Юдіна розповіла, чого громадські організації очікують від Кримської платформи.
Нагадаємо, Кримська платформа охоплюватиме рівні глав держав, парламенту, Кабміну та експертів. Україна сподівається на широку міжнародну координацію та активності в п’яти пріоритетних сферах: політика невизнання, безпека, ефективність санкцій, захист прав людини, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку і довкілля.
Речниця МЗС Росії Марія Захарова раніше заявила, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною Кримській платформі, якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова: від водопостачання до транспортного сполучення.
Кремлівський куратор у Криму Сергій Аксьонов переконаний, що створення нового міжнародного майданчика не допоможе “повернути Крим”.
Як раніше повідомила заступниця постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева, за підсумками саміту Кримської платформи з деокупації півострова партнери України планують ухвалити відповідну декларацію, що “ґрунтуватиметься на політиці невизнання, питаннях прав людини та на розумінні, що на Кримському півострові відбувається заміщення населення“.
Як відомо, у червні експертна мережа Кримської платформи стала відкритою для членства міжнародних експертів та організацій.