“Коктебель” купила компанія родича директора Служби зовнішньої розвідки РФ Наришкіна
26 січня на незаконному аукціоні окупаційна влада Криму продала завод маркових вин “Коктебель” за 110 млн рублів. Державна власність України дісталася компанії-орендарю підприємства – ТОВ “Завод марочних вин “Коктебель”, що належить Михайлу Якубчику, “водно-винному королю” із Санкт-Петербурга та брату дружини директора Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР).
Як зазначено на офіційному порталі РФ для розміщення інформації про проведення торгів, в аукціоні також брали участь ТОВ “НТЦ “Кристаллкор” (Санкт-Петербург) і фізична особа Андрій Шкловський ">і .
На торги виставили 73 нежилі будівлі, виробничі цехи, побутівки й інші об’єкти нерухомості заводу та земельні ділянки, на яких вони розташовані.
Згідно з документацією, виставлені на продаж об’єкти перебувають в оренді в ТОВ “Завод марочних вин “Коктебель”.
“Коктебель” – підприємство первинного і вторинного виноробства. Виробляє сухі, напівсухі й напівсолодкі вина, портвейни. У заводу є свої виноградники площею близько 1 000 га і місткісний парк не менш ніж 5 мільйонів літрів для виробництва тихих вин і не менш ніж 6 мільйонів літрів для виробництва десертних вин і портвейнів.
У енотеці “Коктебеля” зберігається близько 250 тисяч пляшок вина, створених виноробами заводу в різні роки.
Як писав ЦЖР у матеріалі “Бариги”, 99% капіталу в ТОВ “Завод марочних вин “Коктебель” належить ТОВ “Гатчинський спиртовий завод” Михайла Якубчика – “водно-винного короля” із Санкт-Петербурга. Ще 1% – його дружині Олені. Михайло Якубчик – брат дружини Сергія Наришкіна, нині директора Служби зовнішньої розвідки РФ, у 2011–2016 роках спікера Держдуми Росії.
Напередодні аукціону Мінреінтеграції заявило, що він юридично нікчемний. Усі, хто братиме участь у незаконному аукціоні з продажу заводу, порушать українське законодавство, будуть притягнуті до відповідальності та потраплять під українські та міжнародні санкції.
За даними Регіонального центру прав людини, станом на липень 2020 року 3 952 громадянина України в Криму постраждали від порушення їхніх майнових прав.
Раніше адвокат Микола Кіккас розповів, куди громадяни можуть скаржитись, якщо окупаційна влада відбирає землю в Криму. Також українські правозахисники оприлюднили алгоритм дій для потерпілих унаслідок виконання де-факто владою Криму указу №201.