Громадянка Узбекистану і правозахисниця Валентина Чупик втекла з Узбекистану у 2006 році після того, як тамтешня влада спробувала взяти під контроль її правозахисну організацію. Відтоді вона жила в Москві, керуючи неурядовою організацією "Тонг Жахон", яка надає правовий захист та допомогу трудовим мігрантам із країн Центральної Азії.
Відмічено й інші недоліки, які призводять до порушення права в’язнів на охорону здоров’я та належну медичну допомогу, зокрема, недотримання санітарно-гігієнічних вимог.
У 2017 році в країні створили робочу групу з питань інклюзивної ЛГБТ-освіти, для покращення досвіду навчання ЛГБТ-підлітків та для розв'язання питань знущань та дискримінації. Група зробила 33 рекомендації, які уряд Шотландії прийняв повністю.
В ході обшуку у нього вилучили всю техніку: ноутбук, відеокамери, диктофони, карти пам’яті. Забрали також посвідчення журналіста DW. Разом з тим Комаровському не висунули підозру чи обвинувачення.
Засідання відбувалося у закритому режимі, а під приміщенням "суду" стояли автозаки та Росгвардія для того, щоб "не дати людям зібратися і висловити свою підтримку Наріману Джелялову".
На думку Джапарової, публічність рятує життя в умовах окупації та є ключовим інструментом у боротьбі за права людини.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.