Звільненому за підтримку протестів директору білоруського театру погрожують
Звільненому після публічної підтримки протестів у Білорусі директорові Національного академічного театру імені Я. Купали Павлу Латушку почали надходити погрози, а в ніч на 20 серпня невідомі облили його будинок фарбою.
Про це повідомляє видання TUT.by.
Виступ Латушка під час мітингу 14 серпня
Латушко, який раніше очолював міністерство культури країни та був послом у Франції, став одним з перших керівників, які відкрито почали підтримувати протести незгодних з офіційними результатами президентських виборів у Білорусі. Під час масштабного протесту на площі Незалежності в Мінську 14 серпня він виступив з промовою, в якій закликав притягнути до відповідальності силовиків за невиправдану жорстокість до людей.
“Я не хочу більше боятись, я хочу жити вільно”, – сказав тоді він.
Уже 17 серпня з’явилась інформація про те, що Латушка звільнили з посади директора театру. З цим рішенням не погодилися працівники установи, які підтримали свого очільника та написали заяви на звільнення. Підтримували ексдиректора й протестувальники, які збиралися під будівлею Національного академічного театру імені Я. Купали.
Погрози Латушко почав отримувати після того, як став членом Координаційної ради опозиції.
“Я не ночував удома кілька днів. Моя мама, яка тимчасово жила зі мною, поїхала з Білорусі. У мене немає таких планів, хоча тільки вчора я отримав кілька погроз і пропозицій негайно покинути Білорусь. Мене “попередили” про рішення: затримати мене в жорстокій формі із застосуванням максимального насильства. Мені навіть запропонували чартерний рейс до однієї з країн, а також дипломатичну машину, щоб я міг одразу покинути Білорусь і не долучатися до роботи Координаційної ради”, – розповів він.
19 серпня Латушко отримав останню погрозу, а вже вночі його будинок облили червоною та білою фарбою – кольори історичного прапора Білорусі, який використовують мітингувальники.
Нагадаємо, що вибори президента Білорусі пройшли 9 серпня. Офіційно їх виграв Олександр Лукашенко, однак опозиція стверджує, що результати білоруської ЦВК сфальсифіковано. Одразу після закінчення голосування сотні білорусів вийшли на вулицю та вимагали чесного підрахунку голосів, однак силовики почали жорстко розганяти їх.
Офіційно ЄС не визнає Лукашенка президентом Білорусі та погодив рішення про санкції щодо відповідальних за розгони мирних акцій протесту. Відомо, що за п’ять днів протесту в країні затримали близько 7 тис. осіб, зокрема іноземців. Згодом із СІЗО почали випускати затриманих, які розповідали про нелюдське поводження з боку силовиків, побиття, погрози зґвалтуванням тощо.