Зґвалтована “атошником” дівчина має радіти 3 тисячам компенсації, вважає суддя

Дата: 21 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Суддя Іванківського райсуду Київської області Олексій Гончарук вважає виплату компенсації у 3 тисяч гривень достатнім покаранням за зґвалтування неповнолітньої бійцем АТО.

Про це він сказав у коментарі Громадському ТБ.

На думку судді, матір потерпілої не змогла надати суду достатніх доказів щодо моральних травм доньки.

“Вважаю компенсацію у розмірі 3 тисячі гривень достатньою – це майже 2 мінімальні зарплати, виходячи з того, що матір потерпілої, на думку суду, не зовсім довела, які саме моральні страждання має її дитина. Випадок був обґрунтований доказами, дослідженими під час судового засідання. Він є, на мою думку, законний, обґрунтований, справедливий. Міра покарання, вважаю, є достатньою для його виправлення і подальшої профілактики і попередження інших злочинів”, – сказав Гончарук.

Він вважає, що пом’якшуючою обставиною у справі є саме те, що обвинувачений проходив службу у зоні АТО на Донбасі.

Разом з тим, на запитання про те, що злочин був здійснений у стані алкогольного сп’яніння суддя відповів: “Це є обтяжуюча обставина, але ж, крім того сама потерпіла теж поводилася неналежно”.

Нагадаємо, в липні 2015 року, військовослужбовець, в стані алкогольного сп’яніння, застосовуючи силу до неповнолітньої, зґвалтував її.

Його дії було кваліфіковано за ч. 2 ст. 153 Кримінального кодексу – “насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом вчинене щодо неповнолітньої”.

Вироком Іванківського районного суду Київської області засуджено 24-річного чоловіка на 4 роки позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки.

Прокуратура Києва оскаржила це умовне покарання за зґвалтування неповнолітньої.

“Принципово не погоджуючись із вироком суду прокуратурою оскаржено незаконний вирок в апеляційному порядку”, повідомили раніше в прокуратурі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter