Журналісти відредагували інтерв’ю заступника голови місії ОБСЄ: він розповів, що доказів присутності Росії на Донбасі немає

Дата: 26 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Американське видання Foreign Policy прибрало інформацію про відсутність доказів присутності Росії на Донбасі з інтерв’ю заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александра Хуга.

Про це повідомляє Громадське.

 Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг

Інтерв’ю, де Хуг говорить про те, що під час роботи в Україні місія ОБСЄ не побачила “прямих доказів” російського втручання на Донбасі, вийшло напередодні та викликало хвилю критики серед українських політиків. Перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook назвала заяву Хуга “недолугою”:

“Варто нагадати містеру Хугу, що очолювана містером Апаканом і ним місія СММ щотижня фіксує на Донбасі і відображає в своїх офіційних звітах – новітню російську радіолокаційну та іншу техніку, танки, іншу зброю. Російську. Новітню. Не радянську. Таку не купиш на базарі і не перемалюєш замість зірочки російський прапор”.

На заяву заступника голови місії ОБСЄ почали реагувати й звичайні користувачі соціальних мереж.

Наразі в кінці тексту інтерв’ю американські журналісти написали, що попередня версія матеріалу не передавала думки Хуга:

“У попередній версії Хуг заявив, що ОБСЄ не побачила прямих доказів участі Росії на сході України. Ми прибрали цю заувагу, оскільки вона не передає його думку (те, що він мав на увазі). Далі він наводить факти та спостереження, які зафіксували його спостерігачі”.

У коментарі Громадському Хуг зауважив, що місія ОБСЄ встановлює факти та звітує про них, а не робить висновки.

“Ми не робимо висновки на основі цих фактів і не надаємо доказів. Факти, про які ми звітуємо, зокрема й ті, які я перерахував в інтерв’ю Foreign Policy, говорять самі за себе. Саме читачі наших звітів можуть робити висновки на їх основі. Важливо розуміти, що ми здійснюємо моніторинг, а не проводимо розслідування”, – сказав він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: