Запрошення до продовження геноциду українців: МЗС відреагувало на заяву Австрії про “не перегнути палицю” з РФ
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на заклики окремих представників Заходу продовжувати “діалог з Росією, поважати її історію та культуру”. В Українському зовнішньополітичному відомстві переконані, що такі заяви посилюють почуття безкарності Кремля і сприймаються офіційним Києвом винятково як запрошення до продовження геноциду українців.
Про це на своїй фейсбук-сторінці заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, коментуючи озвучену раніше у пресі заяву міністра закордонних справ Австрії Александера Шалленберга, який закликав “дотримуватися почуття міри” та “не перегнути палицю” в контексті реагування на агресію Росії проти України.
За його словами, Україна цінує співробітництво з Австрією, вдячні за підтримку в ООН та ЄС.
“Для розвитку діалогу у зв’язку з цим очікуємо на візит австрійського міністра до України. Зокрема, запрошуємо главу австрійської дипломатії відвідати Дніпро. Там він матиме можливість повторити свої аргументи про почуття міри перед рідними сорока чотирьох людей (за найсвіжішими даними 46 загиблих. – Ред.), які загинули від ракетного удару Росії по багатоповерхівці. Або тими, близьких яких досі не знайшли під завалами”, – заявили в МЗС України.
Напередодні міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг заявив, що Заходу важливо дотримуватись почуття міри у відносинах із Росією, оскільки вона залишиться частиною європейської історії та культури.
Як передає Kronen Zeitung, на думку Шалленберга, не варто “перегинати палицю”, зокрема в питанні заборони на видачу віз росіянам.
Раніше міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг висловився проти пропозиції Україні членства в Євросоюзі. Він обґрунтував свою позицію тим, що є держави Західних Балкан, які проходили значно довший шлях до кандидатства.
Західні аналітики неодноразово заявляли про вплив РФ на Австрію. Управління державної безпеки та розвідки Австрії (DSN) днями назвало Росію “основним суб’єктом шпигунства” проти Австрії. У час, коли Росія вже окупувала український Крим і підтримувала бойовиків на Донбасі, головою дипломатії у цій країні була Карін Кнайсль, в якої на весіллі гуляв президент РФ Володимир Путін, а сама вона увійшла до ради директорів російської державної компанії “Роснефть”.
Напередодні повідомлялося, що у дев’яти країнах ЄС 48% респондентів висловилися за швидкий кінець війни навіть ціною втрати Україною територій усупереч міжнародному праву.
Нагадаємо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і планує повне знищення України.
1 грудня президент США Джо Байден заявив, що наразі не має наміру говорити з російським візаві Володимиром Путіним, але готовий це зробити, якщо той справді виявить зацікавленість у припиненні розв’язаної ним війни в Україні, а саме – якщо виведе війська з України.
Кремль заявив, що не готовий прийняти умови для перемовин з Вашингтоном, які озвучив президент США Джо Байден.
З 24 лютого 2022 року до 15 січня 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 18 358 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 7 031 загиблий і 11 327 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.