Заборону на купівлю землі росіянами пропишуть у законі

Дата: 19 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

До законопроєкту, який регулює обіг сільськогосподарських земель, планують внести поправки, які б заборонили громадянам Росії купувати землю в Україні. 

Про це в інтерв’ю Інтерфаксу-Україна розповів уповноважений президента Володимира Зеленського із земельних питань Роман Лещенко

За його словами, питання допуску росіян до купівлі землі взагалі не обговорювалось у парламенті.  

“Це країна-агресор, вони в жодному разі не купуватимуть землі. Якщо за якимись механізмами десь з’являються росіяни, ми здійснюємо спецконфіскацію в дохід держави. У законі цю санкційну норму буде чітко прописано”, – зауважив Лещенко. 

У законі також планують чітко прописати, що засновниками українських компаній, які матимуть право купувати землю, можуть бути лише громадяни України, що не мають подвійного громадянства і проживають на території України.

“У нас будуть прямі корпоративні відносини. Тобто не офшор на Кіпрі, потім ще один офшор, а потім якась особа буде засновником. Ми це робимо для того, щоб була прозора структура власності юридичних осіб”, – зазначив Лещенко.

Як відомо, на початку листопада Верховна Рада зробила крок до скасування мораторію на продаж землі. 

Зняття мораторію є одним з пунктів у рекомендаціях платформи “Правозахисний порядок денний” для новообраних президента і парламенту. Підтримали план відкрити ринок землі й у ЄС.

Право власності належить до прав людини, захищених статтею 1 Першого протоколу до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Минулого року Європейський суд з прав людини у справі “Зеленчук і Цицюра проти України” зобов’язав державу лібералізувати законодавство та скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Нещодавно президент Володимир Зеленський розповів, що питання про дозвіл на продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям та компаніям, які засновані іноземцями, винесуть на всеукраїнський референдум. До такого кроку владу, вочевидь, підштовхнули маніпуляції з боку деяких політиків щодо питання відкриття ринку землі. 

Відомо, що останні дослідження громадської думки показали – 60,9%  жителів міст і 68,9% сільських жителів підтримали б продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: