За 100 днів повномасштабного вторгнення Росії у Києві від обстрілів військових РФ загинули 95 людей
“Рівно 100 днів тому російські солдати нахабно вдерлися у наші міста, села та домівки. Почали руйнувати усе на своєму шляху та приписувати собі перемоги. Противник випускав десятки ракет, 28 з них вдарили по Києву. Ворог забрав життя 95 цивільних, у тому числі 4 дітей“, – йдеться у повідомленні.
Окрім того, за даними КМВА, за цей час російські війська пошкодили у Києві 412 об’єктів, із них 233 житлових будинки, 36 приватних садиб, 46 шкіл та 29 дитячих садочків.
Зазначається, що росіяни, живучи у своїй ідеології, погано проаналізували історію.
“Українці ж століттями загартовувалися, вони знають, знали та знатимуть ворога в обличчя. Ми запам’ятали кожен ракетний удар та артилерійський обстріл, який ворог від безсилля наніс столиці”, – заявили в міській військовій адміністрації.
Раніше ZMINA повідомляла, що у Києві розпочали реконструкцію житлових будинків, які постраждали внаслідок російських обстрілів.
Роботи планують завершити ближче до середини осені, щоб містяни до початку опалювального сезону повернулися у свої домівки.
На реконструкцію місто виділило зі столичного бюджету майже 600 млн грн. Також уряд виділив 200 млн грн із державного бюджету.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.