За рік п’ята частина українського заповідного фонду відчула наслідки російського вторгнення
За рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну п’ята частина українського заповідного фонду відчула на собі наслідки бойових дій, а орієнтовний розмір збитків вже сягає майже 1,9 трильйона гривень.
Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Українські посадовці та екологи вже не вперше називають природу мовчазною жертвою війни, а Стець навіть висловлював думку, що поширення знань про довкілля допоможе людству стримувати війни у майбутньому.
Нині під російською окупацією знаходиться 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідників.
“Не кожна європейська країна має таку кількість лісу, яку росіяни знищили в Україні. Майже 500 тисяч гектарів сьогодні під окупацією або перебувають у зоні бойових дій, а 2,4 мільйона гектарів лісів вже звільнені та потребують відновлення. Цікаво, що майже стільки ж – 3 мільйони гектарів – було пройдено пожежами у Сибіру за перші чотири місяці минулого року. Тобто російська авіація, замість того, щоб займатися ліквідацією пожеж у себе вдома, бомбардувала наші міста й спалювала ліси”, – зазначив Стець.
Російське вторгнення поставило під загрозу близько 600 видів фауни та 750 видів флори – це, зокрема, й червонокнижні види.
“Вже маємо близько тисячі зафіксованих випадків смерті дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини”, – каже міністр.
Стець додав, що у зоні бойових дій знаходиться найбільш промислово розвинена частина України: там окуповано 132 родовища корисних копалин й збитки галузі за рік сягнули 7,76 трильйона гривень. Також нагадав про ядерний терор росіян, з яким стикнулась Україна та світ.
“Чорнобильська АЕС була під окупацією 35 днів і зазнала збитків на 3,2 мільярда гривень. Сьогодні маємо новий виклик. Ситуація із діями Росії на Каховському водосховищі може мати колосальні наслідки. І це не лише позбавлення одного мільйона українців питної води. Зниження рівня води у водосховищі може призвести до виходу з ладу систем охолодження Запорізької АЕС”, – говорить він.
Нагадаємо, що Україна позиватиметься до Міжнародного суду ООН, щоб притягнути Росію до відповідальності за екологічні збитки. Задля цього в уряді торік оновили відповідну методику оцінювання.
Фотографія обкладинки: ДСНС