За рік ідентифікували вже 91 російського військового, причетного до злочинів у Бучі
Нині українським правоохоронцям вдалось ідентифікувати вже 91 російського військового, причетного до скоєння воєнних злочинів на Київщині торік.
Про це розповів генеральний прокурор Андрій Костін.
Заяву про кількість ідентифікованих росіян, винних у цих злочинах, Костін зробив під час візиту до Бучі конгресменів зі США Майкла Маккола, Даррелла Іссу, Кіта Селфі, Джейка Еллза і Макса Міллера. Вони не тільки оглянули місця масових злочинів, але й зустрілися з тими, хто пережив жахи.
“Тортури, вбивства, сексуальне насильство – це і є справжнє обличчя “руського миру” та режиму РФ, який засновано на повній зневазі до принципів прав людини та гуманітарного права”, – зазначив Костін.
ZMINA розповідала про деяких ідентифікованих російських військових, підозрюваних у скоєнні сексуальних злочинів на Київщині, наприклад, про:
- Рината Хакімянова та Арслана Саліхова, яких підозрюють у зґвалтуванні вагітної жінки на Київщині;
- Булата Фассахова, якого підозрюють у зґвалтуванні на Київщині, що тривало декілька днів;
- Михайла Романова, якого підозрюють у зґвалтуванні жінки в селі Шевченкове на Київщині. Цей випадок став одним з перших подібних, про який стало відомо в медіа.
Також розповідали про російських військових, які мародерили на Київщині, наприклад, про:
- 20-річного Володимира Номоконова уродженця міста Чита, який накрав у жінки з Київщини речей на 40 тисяч гривень;
- 29-річного росіянина з міста Кострома, який пограбував будинок на Київщині, поки господар оселі стежив за цим з лісу;
- шістьох росіян, які торік виносили з будинків цивільних у селі Богданівка навіть зубні щітки.
Загалом же в Україні з кінця лютого минулого року зареєстрували вже понад 70 тисяч злочинів агресії та воєнних злочинів, що вчиняли росіяни. Більшість із них – це справи за порушення законів та звичаїв війни.
Нагадаємо, що торік унаслідок російського вторгнення загинуло щонайменше 16 502 людини, а понад тисячу знайшли в масових похованнях на деокупованих територіях. Їхні імена та історії збирають у спеціальному віртуальному меморіалі.