За місяць окупації Сумщини росіяни викрали 140 місцевих мешканців, 32 з них катували – відповідь на запит

Дата: 27 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Прокурори Сумської обласної прокуратури встановили, що за 40 днів окупації області російські військові незаконно позбавили волі 140 людей. З них 32 людини зазнали катування та жорстокого поводження.

Про це Сумська обласна прокуратура повідомила у відповіді на запит видання ZMINA.

Підприємець Ігор, якого росіяни катували торік на Сумщині. Джерело: Суспільне

У прокуратурі розповіли, що, згідно з матеріалами кримінальних проваджень, у період перебування на території області окупаційних військ РФ російські військовослужбовці, а також особи, які називалися представниками збройних сил “Л/ДНР”, проводили перевірку документів та вмісту мобільних телефонів місцевих мешканців, обшукували житло цивільних. 

Метою цих перевірок було виявити вогнепальну та мисливську зброю, встановити представників влади та правоохоронних органів, колишніх військовослужбовців ЗСУ та осіб, які сприяють ЗСУ.

“При цьому осіб, які викликали підозру, військовослужбовці РФ незаконно позбавляли волі”, – йдеться в повідомленні.

За 40 днів окупації Сумщини, з 25 лютого до 6 квітня 2022 року, 32 мешканці Сумської області з-поміж цивільного населення зазнали тортур та жорстокого поводження з боку військовослужбовців збройних сил РФ.

“За фактами тортур, катування та жорстокого поводження з цивільним населенням зі сторони військовослужбовців ЗС РФ правоохоронними органами області розпочато 18 кримінальних проваджень”, – йдеться в повідомленні.

Так, у березні минулого року в селі Боромля Охтирського району Сумської області військовослужбовці ЗС РФ катували 56-річного чоловіка – місцевого підприємця, щоб той віддав їм кошти та інші цінності. Чоловіку зламали щелепу, намагалися відрізати палець, а потім його зламали.

Також голова Сумської ОВА Дмитро Живицький повідомив, що в тому ж селі українські правоохоронці виявили тіло закатованого чоловіка із зав’язаним обличчям і зв’язаними руками.

У Тростянці ж російські окупанти до смерті закатували спортсмена Сергія Проневича.

Нагадаємо, в Київській обласній прокуратурі встановили, що катувань, нелюдського поводження та тілесних ушкоджень від військових РФ під час окупації Київщини зазнали 1 139 людей. 

За інформацією Миколаївської обласної прокуратури, під час окупації області тортур та знущання зазнали 179 людей.

Всього на деокупованих територіях правоохоронці виявили 80 місць несвободи й катівень, де російські окупанти незаконно утримували та піддавали тортурам цивільних.

На сьогодні правоохоронці ідентифікували 172 підозрюваних, які жорстоко поводилися з мирним населенням під час окупації та завдавали тортур. До суду вже скеровано обвинувальні акти щодо 141 особи, з них уже 39 засуджено за катування та жорстоке поводження з цивільними.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter